2015HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant 3:5 (3:1,0:1,0:3)

Druhé domácí utkání Krajské ligy mužů Libereckého kraje odehráli varnsdorfští hokejisté 8. listopadu 2015 s týmem HC Frýdlant. Domácí do utkání doslova vlétli a z prvního útoku otevřeli skóre zápasu. A v nastoleném tempu pokračovali celou první třetinu, kterou s přehledem vyhráli 3:1. Ve druhé třetině hosté evidentně přidali na tempu i důrazu v osobních soubojích. Hra se vyrovnala, ale vstřelit branku se povedlo jen frýdlantským, i když na straně domácích bylo také několik slibných šancí. Hra se přiostřila a na ledě proběhlo několik výměn názorů a strkanic včetně boxerské vložky. Do kabin se odcházelo za stavu 3:2 pro domácí. Do třetí třetiny vlétli hosté a varnsdorfské hráče začali přehrávat. Ti se snažili ubránit výsledek i za cenu faulů. Následovalo vyloučení a hosté trestali – vyrovnali na 3:3. V poslední desetiminutovce frýdlantští opanovali hru a přidali další branku na 3:4. Domácí se snažili alespoň o vyrovnání. Vše zaměřili na útok, ale po ztrátě puku v útočné třetině hostů, frýdlantští z rychlého protiútok, tři na jednoho, pojistili své vítězství. Domácím evidentně došly síly a rozhodčí zvládli nervózní závěr bez dalších „malérů“. Diváci, bylo jich 150, viděli zajímavé, dramatické utkání, které sledovali z nových tribun. Za bouřlivou podporu během zápasu, hráči divákům před odchodem do kabin poděkovali. Škoda, že průběh utkání ovlivnily nepřesné výroky rozhodčích.