2016FotbalSport

FK Varnsdorf – FK Fotbal Třinec 2:2 (0:1)

Los sedmého kola FNL, 18.9.2016, přivedl do varnsdorfské kotliny hosty z daleké Moravy, hráče FK Fotbal Třinec. Pohled do tabulky před zápasem napovídal, že to bude souboj aktuálně třetího mužstva s jedenáctým. I ošidná statistika jasně hovořila ve prospěch domácích. Hosté z dosavadních jedenácti zápasů ve Varnsdorfu nezískali ani bod! Deštivé nedělní odpoledně přilákalo do ochozů necelou šestistovku diváků, kteří viděli poměrně nešťastné utkání domácích. Třinečtí dle předpokladu od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího bránili v bloku a čekali na možnost rychlého protiútoku. Domácí začali zápas pozvolně a do desáté minuty víceméně testovali možnosti jak překonat sevřenou obranu hostů. Bohužel ve dvanácté minutě při zakládání útoku ztratili míč a soupeř je vytlačil na jejich polovinu. Ve snaze „zahřát“ také brankáře si vstřelili parádního vlastence. Hosté se ještě více stáhli a bránili zuby nehty, z jejich pohledu, parádní stav! Druhý poločas začal náporem domácích, ale třinečtí pochopili, že jen bránění by na kýžené body nemuselo stačit a otevřeli hru. Hrál se pohledný fotbal. Domácím se v šedesáté čtvrté minutě zápasu podařilo po rychlém útoku vyrovnat. Ve snaze strhnout vítězství na svou stranu ale zapomínali na defenzivní úkoly. V sedmdesáté deváté minutě hosté předvedli rychlou, parádní akci do odkryté obrany varnsdorfských a náhle to bylo 1:2! Do konce zápasu zbývalo jedenáct minut. Nabízela se otázka, zda domácí zachrání alespoň bod. V osmdesáté šesté minutě dokázali vyrovnat. Ale na celkový zvrat v utkání jim již nezbyli síly ani čas. Pohledný ale trochu smolný zápas se „šťastným“ koncem. Bod dobrý!