2017HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa 4:8 (0:4,0:4,4:0)

Krajská liga mužů libereckého kraje se blíží do finále. V nadstavbové části B hostil HC TS Varnsdorf na svém Zimním stadionu v sobotu 11. února 2017 tým HC Česká Lípa. I když domácí si v letošním ročníku připsali několik vítězství, přece jen na lepší než poslední místo v soutěži to nestačí. Posun proti loňsku lze vidět, ale soupeři jsou na tom zatím lépe. Hosté usilují o vítězství v nadstavbové části B, takže je bylo nutné brát jako favority zápasu. První třetina přinesla zajímavý, oboustranně útočný hokej. Bohužel góly stříleli jen hosté, kteří byli rychlejší, důraznější a přesnější. Pro domácí jako by byla brána hostů zakletá. Po první třetině se šlo do kabin za nelichotivého stavu 0:4. Druhé třetina již takový spád neměla. Hra se drobila, diskutovalo se a vyloučení za několik běžných přestupků spíše vyhovovalo hostům. Varnsdorfští se snažili, dřeli, ale nemohli se dostat do tempa a hosté mazácky trestali každé drobné zaváhání. Před poslední třetinou na světelné tabuli svítilo nelichotivé skóre 0:8. Třetí třetina měla být z pohledu hostů již jen poměrně klidná dohrávka. Ale domácí byli proti. Touha po vstřelení branky je hnala vpřed. Ve čtyřicáté páté minutě byli odměněni, když Hradecký protlačil pod padajícím brankářem puk do sítě. Prokletí branky bylo zlomeno. Hosté se snažili odpovědět další brankou, hnali se do útoku, ale na koni byli domácí. Tentokrát to byli oni, kdo byl přesnější, rychlejší a důraznější. V rozmezí deseti minut vstřelili čtyři branky. Bohužel na další korekci výsledku již nebyl čas. Snad si kouzlo dávat branky přenesou i do dalších zápasů.

Rekapitulace vstřelených branek :

Domácí:      45. Hradecký (Heinze), 50. Prokop (Málek), 53. Damašek (Heinze), 55. Hodač (Hradecký)

Hosté   :         3. Šesták (Vejr), 9. Rašín (Flekl), 15. Bašek (Říha), 17. Bašek (Žák), 24. Říha (Holčák), 28. Šesták (Dvořák, Vejr), 30. Šesták (Bašek, Dvořák), 33. Flekl (Holčák)