2017HokejSport

Mistrovství České republiky v hokeji – závěrečný turnaj žen – sobota

Na zimním stadionu ve Varnsdorfu se konal závěrečný hokejový turnaj žen v rámci Mistrovství České republiky. Závěrečný turnaj čtyř nejlepších mužstev určil konečné pořadí pro sezonu 2016/2017 a vítěz se stal mistrem ČR. Od pátku 10.března do neděle 12.března 2017 se spolu utkala mužstva HC Slavia Praha, SK Karviná, HC Litvínov a HC Cherokees Brno.

HC Litvínov – SK Karviná 5:6 (1:0, 3:1, 1:5)
Sobotní program otevřelo utkání, které nabídlo necelé stovce diváků dramatický zápas s ještě neuvěřitelným průběhem. Ale popořádku. V pátečních zápasech se aktérky zápasu prezentovaly zcela rozdílným vystoupením. Děvčata HC Litvínov měla proti favoritovi turnaje těžkou pozici. Působila zakřiknutým, až odevzdaným dojmem. SK Karviná odehrála kvalitní utkání se zaslouženým šťastným koncem. Kdo předpokládal, že budou i v tomto duelu udávat rytmus hry, ten se mýlil. Severočeská děvčata byla v první třetině jasně lepší. Dobře bruslila, kombinovala a dostávala slezanky pod tlak. Ve dvanácté minutě šla do zaslouženého vedení a jejich hra se dále zlepšovala. Na začátku druhé třetiny sice děvčata z Karviné vyrovnala, ale tento stav vydržel jen tři minuty a skóre se opět měnilo ve prospěch hokejistek z Litvínov 2:1. Do konce druhé třetiny přidala další dvě branky a do kabin se šlo za stavu 4:1 z jejich pohledu. Zdálo, že o utkání je rozhodnuto. Třetí třetinu začaly lépe hráčky Karviné. Ve čtyřicáté sedmé minutě snížily na 4:2. Odpověď ze stany Litvínova byla blesková, v téže minutě 5:2! Jenže v dalších třech minutách přidaly slezanky tři branky. V padesáté minutě na světelné tabuli svítil stav 5:5! A nejen to. Hra se obrátila. Litvínovská děvčata působila bezradným dojmem a karvinským narostla křídla. Což potvrdila dalším brankou v padesáté třetí minutě na 6:5!  Severočešky se do zápasu již nedokázala vrátit a prohrála i druhé utkání na turnaji. SK Karviná výhrou potvrdila svou účast v nedělním, finálovém utkání o titul mistra ČR.

Branky                   :   HC Litvínov   : 12:27 Chmelová Klárka, 26:30 Povová Lucie, 35:13 Povová Lucie, 38:48 Bublová Natálie, 47:27 Chmelová Klárka
SK Karviná    : 23:25 Sadílková Sára, 46:56 Kovářová Karolína, 47:41 Zíková Anna, 48:33 Zíková Anna, 49:26 Sadílková Sára, 52:26 Škorpíková Patricie
Vyloučení             : 5:5                    Střely na branku : 36 : 38

HC Cherokees – HC Slavia Praha 1:7 (0:2, 0:1, 1:4)
Po sympatickém pátečním výkonu proti SK Karviná nastoupily „indiánky“ proti HC Slavia Praha. Favorit turnaje vstoupil do zápasu razantně a již ve druhé minutě otevřel skóre. I když se brňanky snažily hrát dopředu, musely si dávat pozor na velmi rychlé protiútoky slávistek, které si v útočném pásmu svým důrazem a rychlostí snadno vytvářely pozice pro střelbu. Cherokees nevynechaly jedinou příležitost pro založení rychlého protiútoku, ale slávistická obrana pracovala bezchybně a tak jejich brankářka neměla moc práce. To se o jejím protějšku říci nedá. Skóre postupně měnilo jen na její straně. Indiánky se i před nepříznivý stav stále tlačily do útoku a za svou snahu byly odměněny zaslouženou brankou v závěru utkání. Což se při stávají dominanci slávistek, dá považovat za malé vítězství, neboť to byla jediná branka, kterou na turnaji dostaly.

Branky                   :    HC Cherokkes     : 54:55 Smetková Kamila
HC Slavia Praha  : 1:25 Patočková Barbora, 10:12 Patočková Barbora, 26:26 Chadimová Alice, 40:08 Forejtová Dominika, 42:38 Zedníková Martina, 46:45 Mlýnková Natálie, 50:12 Halounová Sandra
Vyloučení             :  4:6                   Střely na branku : 28 : 44