2016KolaSport

Tour de Feminin

Letošní XXIX. ročník, dá se již říci tradičního ženského cyklistického etapového závodu, se jel v okolí Krásné Lípy v také již tradičním termínu, od 7.-10.července 2016. Na závodnice čekaly čtyři klasické etapy a jedna časovka, s celkovou délkou 394,50 km. Do závodu bylo přihlášeno 182 závodnic z Česka, Slovenska, Slovinska, Německa, Švýcarska, Británie, Irska, Polska, Ruska, Ukrajiny, Kazachstánu, Švédska, Norska, Belgie, Nizozemí, Dánska, Francie, USA, Nový Zéland a Austrálie, které tvořilo 29 týmů. Závod byl pořádán dle pravidel UCI (Mezinárodní cyklistická unie) a pro letošní rok byl zařazen do kategorie elite  WE 2. 2. Právo startovat na něm měly jen závodnice zařazené z kategorie elite. Trasy jednotlivých etap vedly krásnou krajinou Šluknovského výběžku a Labských pískovců. Startovní místa do jednotlivých etap, kromě Krásné Lípy, byla Jiříkov, Rumburk a Varnsdorf. O úrovni a významu akce svědčil i zájem medií včetně České televize, která přinášela krátké denní souhrny ve hlavních zpravodajských relacích. Fandové cyklistiky podpořili závodnice kolem trati na dnes již kultovních místech Brtníky, Rynartice, Líska nebo Vápenka. Další diváci pojali průjezd peletonu jako příležitost zahrnout jej do svého happening, zahranní party či jen posezení s přáteli. Veselo bylo v Zátiší, na Vlčí hoře nebo ve Starých Křečanech. A kdo zvítězil? Všichni, kdo se na tuto sportovní akci přišel podívat. Letmý pohled do konečné výsledkové listiny :