2017FotbalSport

FK Varnsdorf – SK Dynamo České Budějovice 2:3 (1:2)

Fortuna FNL tento víkend nabídla zápasy již třetího soutěžního kola. Varnsdorfští  fotbalisté nevstoupili do letošního ročníku zcela optimálně. Po druhém kole měli na svém kontě jeden bod. Tento stav mohli změnit v neděli, 13. srpna 2017, kdy na městský stadion přijeli hráči SK Dynama České Budějovice. Nedělní odpoledne přilákalo do ochozů stadionu slušnou návštěvu téměř devíti set diváků. Úvod utkání patřil domácím. Byli aktivní a jejich akce nebezpečné. Ve dvacáté minutě předvedli rychlou, jednoduchou kombinaci, kterou Bojan Dordič zakončil do téměř prázdné branky. 1:0. Hosté z rozehrávky předvedli téměř totožnou akci a bylo vyrovnáno! Dvacátá první minuta 1:1. Hra se vyrovnala a ve čtyřicáté minutě hosté udeřili podruhé. První půle skončila za stavu 1:2. Druhý poločas začali varnsdorfští  aktivně, se snahou co nejdříve vyrovnat. Hosté se zatáhli do obrany a vyráželi do rychlých brejků. V padesáté minutě se jim podařilo přečíslit obranu domácích a zvýšit na 1:3. Hra se přitvrdila. Domácí se snažili, dřeli, ale českobudějovičtí dobře organizovanou obranou jejich snahu eliminovali. Dočkali se až v osmdesáté čtvrté minutě, kdy Daniel Kozma snížil na 2:3. V nervózním závěru i nastavení si hosté vedení pohlídali a odvážejí si z Varnsdorfu tři body.