2017HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Lomnice nad Popelkou 0:6 (0:4,0:1,0:1)

V osmém kole Krajské ligy mužů Libereckého kraje varnsdorfští hokejisté 12.listopadu 2017 poprvé v letošním ročníku poznali výhodu domácího prostředí. Na zrekonstruovaném Zimním stadionu přivítali favorita soutěže, tým HC Lomnice nad Popelkou. Omlazený a posílený tým domácích měl z šesti dosud odehraných utkání bilanci dvou výher a čtyř porážek. První utkání na ledě hostů skončilo prohrou varnsdorfských 4:6. I když hosté přijeli v roli favorita, přece jen bylo by hezké začít domácí sezonu vítězstvím. Začátek utkání patřil domácím. Rychlý tah na branku a několik závarů před hostujícím gólmanem diváky v hledišti optimisticky navnadilo. Jenže tým z Lomnice nad Popelkou je zkušený a sebevědomý. Úvodní tlak přečkal a z první vážnější šance udeřil. Nutno dodat, že spíš trestal chyby domácích po zbytečných ztrátách puku. Což se jim do konce první třetiny „povedlo“ ještě třikrát. Druhá třetina nabídla průměrný hokej. Domácí se snažili o korekci výsledku, ale hosté hráli úsporně a čekali na chybu varnsdorfských. Šanci měli v pěti minutové přesilové hře, po ostrém faulu domácího hráče. Nevyužili ji. Přesto do konce druhé třetiny zvýšili vedení na 5:0. V poslední třetině se domácí snažili o vstřelení alespoň čestné branky, ale nebylo jim souzeno. Hosté hráli soustředěně a disciplinovaně až do závěrečné sirény. Výsledek je až příliš nelichotivý pro varnsdorfský tým, který byl vyrovnaným soupeřem týmu z Lomnice nad Popelkou, ale ten dokázal každé zaváhání domácích potrestat.