2017HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant 7:8 (2:4,3:3,2:0), PP, SN

V desátém kole Krajské ligy mužů Libereckého kraje varnsdorfští hokejisté 19.listopadu 2017 přivítali na domácím ledu tým HC Frýdlant, tabulkového souseda. Domácí v devátém kole překvapivě zvítězili nad týmem HC Česká Lípa v poměru 5:2. Předzápasová tedy otázka zněla: „ … potvrdí vítězství i na domácím ledu? “. První třetinu začali varnsdorfští náporem, který ve čtvrté minutě korunovali vstřelením první branky zápasu. Jenže hosté přidali na rychlosti a důrazu v osobních soubojích a během tří minut otočili stav na 1:3 z pohledu domácích, kteří zcela vypadli ze zápasu. Hosté dominovali ve všech herních činnostech a jen díky několika dobrým zákrokům brankáře nebyl stav daleko krutější. Přesto v šestnácté minutě inkasovali další branku, 1:4. V osmnácté minutě domácí snížili na 2:4, ale do konce třetiny již více nestihli. O přestávce asi byla v kabině bouřka. V druhé třetině přidali domácí na důrazu v osobních soubojích a napadáním rozehrávky hostů již ve středním pásmu. Začal se hrát chlapský hokej. Hra se postupně vyrovnala. Hosté ve dvacáté páté minutě sice zvýšili na 2: 5, ale závěr třetiny patřil domácím, kteří v poslední pětiminutovce vstřelili tři branky. Stav po dvou třetinách byl 5:7. Třetí třetina patřila domácím. Nátlakovou hrou nedovolili frýdlantským uplatnit jejich přednosti, rychlost a přesnou kombinaci. Jim se naopak podařilo v čtyřicáté osmé minutě vstřelit dvě branky a vyrovnat skóre zápasu na 7:7. V hektickém závěru již branka nepadla. Následovalo pětiminutové prodloužení při hře tři na tři. Ani to zápas nerozhodlo a o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V první sérii oba exekutoři uspěli. Ve druhé a třetí měli navrch brankáři. Ve čtvrtém rozstřelu byl úspěšný jen frýdlantský exekutor. Dramatický zápas plný zvratů vyhráli hosté. Domácím patří poklona. Otočit tak bídně rozehraný zápas, to se jen tak nevidí. Bod se počítá, ale toto mužstvo má evidentně na víc. V příštím utkání jejich schopnosti prověří tým HC Slavoj Liberec.

Rekapitulace vstřelených branek :

Domácí : 04:26 Prokop (Matějka, Damnitz),18:36 Veselý, 35:06 Hercog (Veselý), 37:29 Damnitz (Matějka), 39:18 Matějka (Damnitz), 48:28 Veselý (Pořádek), 48:48 Prokop (Damnitz, Matějka),
SN         :  Damnitz

Hosté  : 07:18 Chlum (Kolmann), 08:57 Chlum(Beníšek), 11:02 Kotrč(Vondráček, Chlum), 16:48 Kotrč (Smetaník, Slavík J.), 25:49 Kolmann (Janda, Vrkoslav), 38:39 Slavík Jan, 39:53 Vondráček (Chlum)
SN       :  Janda, Beníšek

Vyloučení :  3:3, využití 1:0