2017HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Slavoj Liberec 3:7 (2:4,1:1,0:2)

Los jedenáctého kola Krajské hokejové ligy mužů Libereckého kraje varnsdorfským hokejistům 25.listopadu 2017 přiřadil tým HC Slavoj Liberec, opět tabulkového souseda. Domácí v desátém kole po dramatickém průběhu prohráli s týmem HC Frýdlant až na samostatné nájezdy 7:8. Hosté z Liberce v loňské sezoně vybojovali celkové vítězství. Jejich letošní výsledky jsou nevyrovnané. Předzápasová tedy otázka zněla: „ … podaří se varnsdorfským opět bodovat? “. První třetina začala pro domácí fantasticky. První útok, první střela na branku a gól! V první minutě zápasu. Jenže hosté se nezalekli. Vyrovnali a přidali branku navíc. Domácí srovnali. Liberečtí přidali další dvě branky a první třetina skončila jejich vítězstvím 4:2. Nutno dodat, že hosté byli lepším týmem. Druhá třetina by se z pohledu domácích mohla jmenovat „Třetina neproměněných šancí“. Co dokázali neproměnit, to se opravdu jen tak nevidí. A když se jim již konečně v poslední minutě druhé třetiny podaří vstřelit branku a snížit na 3:4, liberečtí ještě v téže minutě také vstřelí branku a do poslední třetiny se vstupuje za stavu 3:5. V té se sice varnsdorfští tlačili do útoku, ale hosté efektivně kontrolovali hru a nepřipustili žádné zdramatizování utkání. Naopak v závěru ještě přidali dvě branky. Jednu při hře domácích bez brankáře a druhou po nepochopitelném kiksu obránců v posledních vteřinách zápasu. Nepočetná skupinka diváků viděla poměrně dramatické utkání, bohužel bez bodového zisku pro domácí mužstvo.

Rekapitulace vstřelených branek :

Domácí           : 00:11 Damnitz, 06:18 Heinze (Pořádek), 39:09 Damnitz ( Prokop)

Hosté           : 03:19 Herda ( Burkoň), 5:43 Tomíček, 9:49 Šebesta (Svoboda), 12:05 Burkoň (Tomíček, Herda), 38:37 Šnajdr(Šorejs), 58:19 Šesták (Valenta), 59:59 Herda (Burkoň, Šnajdr)

Vyloučení      : 5:3 – využití 0:1