2018HokejSport

HC Česká Lípa – HC Lomnice nad Popelkou 5:2 (0:1,3:1,2:0)

Druhé utkání letošního roku Krajské hokejové ligy mužů Libereckého kraje sehráli českolipští 13.ledna 2018 s týmem HC Lomnice nad Popelkou. Domácí v minulém kole porazili souseda z tabulky, HC Slavoj Liberec a posunuli se na průběžné třetí místo. Domácí si byli vědomi kvalit soupeře a dobře se na něj připravili. Strategie byla sice jednoduchá, ale fyzicky náročná. Napadání rozehrávky již v obranném pásmu lomnických a obrana středního pásma. První třetina přinesla oboustranně rychlý, kombinační hokej, který se divákům musel líbit. Domácí navíc těžili z chybných rozehrávek hostů a přecházeli do rychlých protiútoků. Přesto první branku utkání vsítil v šestnácté minutě lomnický Lemfeld, při přesilové hře pět na tři, kdy se na trestné lavici sešli domácí Michajličenko a Pressler. Stejnou výhodu měli v závětu třetiny i domácí, kdy na trestné lavici seděli lomnický Rutkovský a Kinčl, ale ti ji nevyužili a první třetina skončila za stavu 1:0 z pohledu hostů. Úvod druhé vyšel lépe lomnickým. Na začátku dvacáté páté minuty Knap zvyšoval již na 2:0. Jenže v té samé minutě domácí Bulva snížil na 1:2. Tempo nepolevovalo a stále se hrál pohledný hokej s šancemi na obou stranách. Českolipští udeřili v třicáté šesté minutě, kdy se trefil Bauer a o minutu později Pressler. Skóre 3:2 se do konce druhé třetiny již neměnilo. Ve třetí třetině se hosté tlačili do útoku, ale domácí jejich snahy o zkorigování stavu efektivně eliminovali. Naopak sami ve čtyřicáté osmé minutě zvýšili náskok, když se podruhé v utkání trefil Pressler. A když v padesáté čtvrté minutě zvyšoval na 5:2 Bauer, bylo o utkání rozhodnuto. V závěru se na trestnou lavici ještě podívali domácí Rašín a Michajličenko a z hostů Martinec a Mizera. Ale ani jeden tým nabízenou výhodu nevyužil. Českolipští v pohledném utkání zaslouženě zvítězili.

Rekapitulace vstřelených branek :

Domácí : 25. Bulva (Preussler, Bauer), 36. Bauer (Dvořák), 37. Preussler, 48. Preussler (Dvořák), 54. Bauer

Hosté    :  16. Lemfeld (Kuch, Knap), 25. Knap

Vyloučení – menší tresty  5 : 5

Diváci :   188