2018HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Turnov 1931 2:5 (0:2,2:2,0:1)

Ani sedmnácté kolo Krajské hokejové ligy mužů Libereckého kraje nepřineslo varnsdorfským hokejistům 21.ledna 2018 na domácím ledu vítězství. Nad jejich síly byl lídr soutěže tým HC Turnov 1931. V první třetině viděli diváci oboustranně opatrný hokej. Domácí si byli dobře vědomi útočné síly hostů. Zabezpečili svou obranu a snažili se o rychlé protiútoky. První branka utkání padla v deváté minutě po nedorozumění v obraně domácích, Duda 0:1. Ve dvacáté minutě rozhodčí „přehlédli“ ofsajd na obrané modré varnsdorfských a turnovský Maděra zvýšil na 2:0 z jejich pohledu. I druhou třetinu začali lépe hosté. Ve dvacáté první minutě turnovský Maděra již zvyšoval na 0:3. I když se domácí tlačili do útoku, hosté dobře obránili a jejich několik slibných ataků domácích úspěšně vyřešil jejich brankář. Dočkali se až v třicáté minutě, kdy Prokop snížil na 1:3. A mohlo být i lépe. Jenže nevyužili několik dalších slibných akcí a naopak v třicáté deváté minutě turnovský Šimůnek zvýšil na 1:4. Ještě v téže minutě domácí Žďánský korigoval na 2:4 a to bylo v druhé třetině vše. V poslední se varnsdorfští snažili zvrátit vývoj utkání, ale hosté efektivně bránili a podnikali rychlé výpady. Hra se přitvrdila a emoce začaly vstupovat do hry. Tomu ale rozhodčí udělali rázný konec nejprve důraznou domluvou a následně poslali na trestnou lavici uklidnit nejrozrušenější borce. Poslední špetku naděje na korekci výsledku vzal v padesáté osmé minutě domácím turnovský Hujer, 2:5. Varnsdorfští odehráli dobrý zápas, ale na vedoucí celek soutěže to nestačilo. I přes porážku dále drží pátou příčku v průběžné tabulce.
Rekapitulace vstřelených branek :
Domácí : 29:48 Prokop (Damnitz),38:56 Žďánský
Hosté    : 08:02 Duda(Jágr), 19:46 Maděra ( Dvořák), 20:53 Maděra ( Dvořák), 38:07 Šimůnek Jiří(Hujer), 57:01 Hujer
Vyloučení – menší tresty  5 : 6