2018HokejSport

HC Česká Lípa – HC Turnov 1931 4:3 (1:0,1:0,2:3)

V letošním roce českolipští ještě nepoznali hořkost porážky a vidina vítězství v základní části soutěže se jeví jako reálná. V tabulce jim zatím patří druhá příčka. V sobotu 27. ledna 2018 přivítali na svém ledě průběžně vedoucí celek ligy, tým HC Turnov 1931. Pro splnění svého snu bylo nutné i tento zápas vyhrát. Kdybych měl hodnocení zápasu shrnou do jedné věta zněla by : „ … padesát minut paráda, deset minut katastrofa“.  Českolipští hráči do utkání vlétli a svou nátlakovou hrou dostávali soupeře pod tlak. Aktivním napadání již v jejich útočném pásmu a pokrýváním středního pásma komplikovali hostům zakládání rychlých útoků. Zachytávali jejich nepřesné rozehrávky a sami přecházeli do rychlých útoků. V sedmé minutě domácí Rašín otevřel skóre, 1:0. I když se hosté dostávali do obraného pásma domácích obtížně, obrana i brankář museli řešit několik nebezpečných situací. Ve stejném duchu se vyvíjela i druhá třetina. Skóre se měnilo ve dvacáté osmé minutě, kdy Holčák zvyšoval na 2:0. Oboustranně útočný hokej s řadou pěkných osobních soubojů a závarů před oběma brankami diváky bavil. O bouřlivou kulisu se staral fans klub hostů. Do třetí třetiny nastoupili hosté aktivněji a hra se přitvrdila. Domácí stále hráli svůj hokej, a když ve čtyřicáté šesté minutě Češka zvyšoval již na 3:0, zavládla na ledu i v hledišti euforie. Zdálo se, že o osudu utkání je již rozhodnuto. Českolipští hráči snad ukolébání představou, že již je rozhodnuto, slevili v nasazení. Ale turnovští ne. Velmi rychle vycítili šanci a karta se obrátila. Náhle byli pod tlakem domácí. A když v padesáté druhé minutě turnovský Šimůnek upravil skóre na 3:1, českolipští pochopili, že zápas končí až v šedesáté minutě. Ale vrátit se do zápasu není tak jednoduché. Hosté vše vrhli do útoku. V padesáté šesté minutě sice Bauer vrátil domácím tříbrankové vedení, ale ne na dlouho. V následující minutě hosté hned dvakrát udeřili a drama bylo na světě, 4:3! Hostům narostla křídla a domácí jen horko těžko bránili náskok. Rozhodčí  měli plné ruce práce, ale vše s přehledem vyřešili, domluvou i vyloučením. Poslední dvě minuty turnovští zkusili power play. Obrana domácích odolala. Po velmi dramatické druhé půli třetí třetiny, přece jen českolipští zvítězili, připsali si další tři body do tabulky a zachovali si šanci na vítězství v základní části. O tom se ale rozhodne v posledních dvou kolech.
Rekapitulace vstřelených branek :
Domácí :     7. Rašín (Bauer), 28. Holčák (Bauer), 46. Češka (Krupička), 56. Bauer (Žák)
Hosté    :   52. Šimůnek (Maděra), 57. Jágr (Hanuš), 57. Maděra
Vyloučení :  6: 5