2018HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Turnov 1931 2:6 (0:4,1:2,1:0)

V letošním ročníku Krajské ligy mužů Libereckého kraje varnsdorfští hokejisté zatím odehráli tři zápasy s bilancí dvou porážek a jednoho vítězství. V prvním kole těsně prohráli s mužstvem HC Slavoj Liberec v poměru 6:7. Ve třetím zvítězili nad HC Frýdlant 6:4. Ve čtvrtém prohráli s nováčkem soutěže HC Stavební stroje Jičín poměrem 0:6. Ve druhém utkání na domácím ledu přivítali v neděli 14.října 2018 tým HC Turnov 1931, loňského vítěze základní části soutěže. Varnsdorfští již před začátkem utkání řešili problém na postu brankáře. Jak se nakonec ukázalo, byl to jeden z důvodů, problematické první třetiny, kterou hosté přesvědčivě vyhráli v poměru 4:0. Na druhou stranu již od prvního vhazování měli rozhodčí poměrně napilno. Na trestnou lavici usedlo pět hráčů hostů a tři domácí. Druhá třetina nabídla necelé stovce diváků nepohledný, bojovný hokej. Hosté sice kontrolovali hru, ale jejich tvrdé zákroky vyvolávaly nevoli jak v u domácích diváků tak i hráčů. Bohužel rozhodčí nepodchytili stupňující se napětí a nervozitu na ploše. Vše vyvrcholilo v posledních vteřinách druhé třetiny bitkou mezi domácím Opltem a turnovským Hlouškem, kterou vyřešili jen dvouminutovými tresty. Třetí třetina již o hokeji nebyla. Tvrdé, záludné zákroky z obou stran přerostly arbitrům přes hlavu a udělování dvouminutových trestů nic neřešilo. Postupně se na trestnou lavici posadilo sedm domácích a šest hostujících borců. Domácím se sice podařilo snížit na 2:6, ale více se za stávajícího stavu věcí na ploše řešit nedalo. Hosté sice vyhráli, ale sport prohrál.

Rekapitulace vstřelených branek :

Domácí : 28:23 Štefan( Saska),45:28 Laakso

Hosté    : 9:01 Vondráček(Zákoutský Jan), 15:32 Miškovský( Zákoutský Jiří), 16:50 Miškovský, 18:41 Maděra ( Eichler), 21:54 Dvořák(Hanuš, Zákoutský Jiří),35:15 Duda(Hujer)

Vyloučení : 15:14 využití – 1:2