2018HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa 7:2 (3:1,2:0,2:1)

Předzápasový pohled na dosavadní odehrané zápasy obou aktérů není moc pozitivní. Domácí z dosavadních pěti utkání zvítězili jen jednou. Statistika hostů byla ještě ponurejší. Čtyři zápasy, čtyři prohry. V průběžné tabulce jim patřilo předposlední a poslední místo. Varnsdorfští se potýkají s vysokým počtem vyloučených hráčů v utkáních. Českolipský kádr je zase decimován zraněními a nemocemi. K utkání do Varnsdorfu přijelo jen sedm mužů A-týmu a tři dorostenci. K pohodě měli oba týmy dost daleko. V sedmém kole KHL se utkali 27.října 2018 na Zimním stadionu ve Varnsdorfu.

První třetina se ještě ani nerozběhla a hlavní rozhodčí Aleš Touš poslal v čase 1:21 na trestnou lavici hráče domácího týmu Juho Laaska za hru vysokou holí. Za třicet tři vteřin za ním míří i druhý vyloučený hráč domácích Tomáš Procházka za podražení. Hosté nabídnutou šanci ke skórování využili a za třicet šest vteřin se ujímají vedení, 0:1. Další branku již nepřidali a varnsdorfští se ubránili.  V páté minutě dali rozhodčí jasně najevo, že zápas řídí oni a diskuze na hrací plochu nepatří. Za nesportovní chování byl udělen osobní trest deset minut domácímu hráči Tomáši Procházkovi. V čase 4:59 byl za podražení vyloučen českolipský hráč Václav Šesták. Domácí nabídnutou šanci na vyrovnání využili. Martin Kvaček upravil stav na 1:1. A začal se hrát hokej. Oba týmy předváděli pěkné akce, i když hra se více odehrávala v obranném pásmu českolipských, kde si na nedostatek práce nemohl stěžovat brankář Robert Andrýsek. Tlak domácích byl korunován úspěchem v šestnácté minutě. Na 2:1 zvyšoval po závaru před brankou Lukáš Veselý. Hosté měli šanci vyrovnat v sedmnácté minutě. Samostatný nájezd i opakovanou dorážku ale bravurně zlikvidoval brankář domácích Dominik Březina. Naopak v osmnácté minutě domácí Jaroslav Matějka zvyšoval na 3:1. Za tohoto stavu se šlo na první přestávku. Prostřední třetina již nepřinesla tak pohledný hokej. Hra se rozkouskovala a rozhodčí v zárodku krotili vášně. Ve dvacáté třetí minutě bombou od modré zvyšoval již na 4:1 Tomáš Procházka. Ve dvacáté sedmé minutě si šel na trestnou lavici odpočinout domácí Radek Fojt, ale českolipští přesilovku nevyužili. V mezi třicátou až třicátou druhou minutou měli domácí na svých hokejkách tři vyložené šance, ale brankář Andrýsek svůj tým podržel. Od třicáté třetí minuty trestné lavice nevychladly. Z domácích vyfasoval ve třicáté páté minutě osobní trest za nesportovní chování Juho Laasko. To hosté se činili více. Třicátá třetí minuta David Bauer dvě minuty za krosček, třicátá čtvrtá Lukáš Zet dvě minuty za držení, třicátá šestá Lukáš Zet dvě minuty za krosček a třicátá osmá Lukáš Zet dvě minuty za nedovolené bránění. Varnsdorfští ve třicáté osmé minutě v přesilové hře zvýšili na 5:1, branku zaznamenal Jakub Damnitz. Třetí třetinu začali českolipští aktivně. Měli několik dobrých brankových příležitostí, ale brankář domácích je zlikvidoval. To samé platilo i na druhé straně hřiště. Hosté hráli sérii přesilových her, ale ani jednu nevyužili. Ve čtyřicáté sedmé minutě si šel odpočinout na trestnou lavici domácí Daniel Oplt na dvě minuty za hru vysokou holí, v padesáté druhé Tomáš Procházka na dvě minuty za faul kolenem, v padesáté osmé Ladislav Nedomlel na dvě minuty za vražení na hrazení a za diskuze mu rozhodčí přidali desetiminutový osobní trest. Trestná lavice českolipských si v závěru také přišla na své. V padesáté šesté minutě Lukáš Zet dvě minuty za zdržování hry, v padesáté osmé Filip Zelinger dvě minuty za nedovolené bránění. Skóre se měnilo až v šedesáté minutě. Nejprve Petr Bali Šoltés zvyšoval na 6:1, pak se prosadil českolipský Radek Holčák, vteřinová změna stavu na 6:2. Ale poslední slovo měl Jaroslav Matějka, který stanovil na konečný stav 7:2. Necelá stovka diváků viděla zajímavý zápas. Zásluhu na tom měli i rozhodčí, kteří nepřipustili záludnou hru.

Statistika zápasu :

Domácí           : 06:02 Kvaček(Damnitz), 15:25 Veselý (Fojt,Damnitz), 17:21 Matějka (Damnitz, Prokop),22:37 Procházka (Veselý,Damnitz), 37:05 Damnitz (Matějka), 59:02 Bali Šoltés ( Damnitz), 59:59 Matějka ( Damnitz)

Hosté               : 02.49 Ivanyuk (Osmani) , 59:24 Holčák ( Žák)

Vyloučení       : 6:7+ 3x 10 minutový osobní trest domácího mužstva

Využití            : 1:2