2018HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Slavoj Liberec 3:4 (3:1,0:0,0:3)

Předzápasový pohled na dosavadní odehrané zápasy obou aktérů je zcela rozdílný. Domácí zatím z šesti odehraných utkání zvítězili dvakrát a se šesti body jim zatím patřilo šesté místo. Zápasová statistika hostů byla zcela opačná. Pět zápasů, čtyři výhry a jen jedna prohra a v průběžné tabulce jim patřilo druhé místo. V prvním vzájemném utkání zvítězili liberečtí těsně 7:6. Druhé vzájemné měření sil bylo 3. listopadu 2018 hrané na ledu ZS ve Varnsdorfu.

První třetina se ještě ani nerozběhla a liberecký hráč Jiří Herda překonal domácího brankaře Březnu. Ve dvacáté deváté vteřině utkání byl stav 0:1. Pro varnsdorfské to byl rázný budíček. Postupně se dostávali do utkání. Vysunuli obranu na modrou soupeře, kde zachytávali jejich rozehrávky a rychle přecházeli do protiútoku. V šesté minutě rychlý brejk vyšel a zásluhou Jaroslava Matějky upravili stav na 1:1. Hra se vyrovnala a diváci viděli oboustranně útočný hokej. Hosté útočili po křídlech, ale pozorná domácí obrana s pomocí brankáře jejich nájezdy úspěšně likvidovala. Ve dvanácté minutě byl za napadení na dvě minuty vyloučen liberecký Jan Vorel a domácí nabídnutou příležitost využili a ve třinácté minutě Josef Falta zvyšoval na 2:1. V šestnácté minutě zamířil na trestnou lavici za podražení liberecký Martin Pešek a další nabídnutou šanci varnsdorfští bleskově využili. Stačilo jim na to sedm vteřin a Ondřej Černý zvýšil již na 3:1. Bohužel na ploše to začalo jiskřit a arbitři ne zcela dobře nastalou situaci vyhodnotili a zvládli. V osmnácté minutě si šli na trestnou lavici odpočinout domácí Josef Falta a za podražení liberecký Václav Tomíček. V devatenácté minutě si k němu za napadení přisedl Jakub Šebesta. Domácí přesilovku čtyři na tři nevyužili. Vysvobození pro všechny byla siréna, která ukončila první dvacetiminutovku. V její poslední vteřině si vykoledoval za podražení dvouminutový trest liberecký Martin Duda. Druhou třetinu začali varnsdorfští s výhodou přesilové hry, ale nevyužili ji. Do dvacáté deváté minuty se hrál pohledný, rychlý, útočný hokej, který se necelé stovce věrných fanoušků musel líbit. Dramatické momenty se střídaly před oběma brankami, ale bez gólového efektu. O další drama se postarali arbitři. Ve dvacáté deváté minutě udělili dvě minuty hráčské lavici hostů za nesprávný počet borců na ledové ploše a za nesportovní chování osobní desetiminutový trest Martinu Peškovi. Domácí se z početní výhody neradovali dlouho. Ve třicáté minutě byl za podražení na dvě minuty vyloučen Tomáš Procházka a výhoda byla ta tam. Hosté přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a domácí přestali stíhat. Na jejich branku se začal valit jeden útok za druhým. Obrana s vypětím všech sil stíhala likvidovat závary před brankou. Dominik Března několika dobrými zákroky podržel tým. Siréna oznamující konec prostřední části domácí zachránila. Do poslední třetiny hosté vlétli a na domácích byla patrná únava. A když si k tomu již ve čtyřicáté první minutě šel na dvě minuty za nedovolené bránění sednout na trestnou lavici Tomáš Procházka, začínalo to být zlé. První přesilovku sice zvládli dobře, ale ve čtyřicáté čtvrté minutě si šel za podražení na dvě minuty odpočinout Radek Fojt. Tentokrát hosté již nezaváhali a ve čtyřicáté páté minutě Martin Duda střelou od modré upravil stav utkání na 2:3. Domácí byli pod tlakem. Jejich útoky končily na dobře organizované obraně hostů a střely z dálky buď zblokovali obránci a nebo je pochytal brankář. Šance na změnu se naskytla ve čtyřicáté sedmé minutě, kdy byl na dvě minuty vyloučen liberecký Jan Kotyza. Ale o tu přišli ve čtyřicáté osmé minutě, kdy na trestnou lavici na dvě minuty za držení pro změnu zamířil domácí Tomáš Procházka. A hosté šanci využili. Liberecký Václav Tomíček upravil stav na 3:3. Ten samý hráč v padesáté šesté minutě po individuální akci dostal hosty do vedení, 3:4. Domácí se v padesáté deváté minutě odhodlali k odvolání brankáře. Navíc liberecký Jakub Šesták byl vyloučen na dvě minuty za napadení. Drama vrcholilo. Bohužel domácí i přes několik slibných závarů nedokázali využít výhodu dvou mužů v poli a skórovat. Dovést utkání do prodloužení a získat alespoň bod, který by jim za předvedený výkon slušel.

Domácí           : 05:37 Matějka( Procházka, Laakso), 12:23 Falta ( Damnitz, Laakso), 15:40 Černý ( Rubeš,Laakso)

Hosté               : 00:29 Herda ( Burkoň), 44:18 Duda( Pešek,Herda), 49:01 Tomíček Václav( Burkoň,Pešek), 55:23 Tomíček Václav

Vyloučení       : 6:9, Procházka 10‘ nesportovní chování, Pešek 10‘ nesportovní chování

Využití            : 2:2