2018HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Lomnice nad Popelkou 4:3 SN (1:1, 2:1,0:1, 0:0)

Předzápasová bilance na dosud odehrané vzájemné zápasy hovořila ve prospěch hostů z Lomnice. Druhé vzájemné měření sil ve třináctém kole KHL Libereckého kraje se uskutečnilo 25. listopadu 2018 ve Varnsdorfu.

První třetina nabídla necelé padesátce diváků pohledný, dramatický hokej. Domácí si tentokrát pohlídali začátek utkání. Přečkali úvodní nápor hostů i díky arbitrům, kteří nasadili nekompromisní přístup k nečisté hře a již v první minutě poslali na trestnou lavici lomnického Jakuba Syrovátku za hákování. V rychlém sledu se na ni až do konce utkání střídali borci obou mužstev. Dá se říci, že hokejové kvalitě a dramatičnosti utkání to spíše prospělo. Ve dvanácté minutě si za nedovolené bránění odjel odpočinout domácí Jiří Štefan. Rozehrávku hostů na modré zachytil varnsdorfský Matějka a svůj brejk úspěšně zakončil, 1:0. Hra se vyrovnala a dramatické chvíle byly k vidění před oběma brankami. V osmnácté minutě za hákování odpočíval dvě minuty domácí Saska a hosté nabídnutou výhodu využili. Jakub Kalfiřt vyrovnal na 1:1. V prostřední části se obraz hry nezměnil. Trestné lavice nestíhaly vychladnout a větší prostor na ledové ploše byl ku prospěchu hry. Oba celky dobře kombinovaly a brankáři na obou stranách několikrát předvedli své dovednosti. Gólově úspěšnější byli domácí. Ve dvacáté druhé minutě využili přesilovku, když na trestné lavici odpočíval lomnický Srnský za sekání, trefil se Fojt 2:1. V třicáté první minutě si varnsdorfský Matějka přebral puk ve středním pásmu, přetlačil obránce hostů, najel si před branku a nedal brankáři hostů Dulákovi šanci, 3:1. Ten odjel na střídačku a do konce utkání přenechal místo v brankovišti Mrázkovi. Bohužel chybné střídání domácích neuniklo pozornosti rozhodčích a trest hráčské lavici ve třicáté osmé minutě využil na snížení skóre lomnický Knap, 3:2. Poslední třetina ztratila na plynulosti. Hra se rozdrobila vinou řady vyloučení na obou stranách. Ani jedno mužstvo si již nemohlo dovolit inkasovat a tak se více myslelo na zabezpečenou obranu. V závěru třetiny se hosté nadychovali k závěrečnému tlaku, ale na začátku padesáté osmé minuty byl za držení vyloučen Maťátko. Domácí si výhodu dlouho neužili. Za dvacet sedm vteřin si šel za sekání odpočinout domácí Saska. A utkání se dohrávalo čtyři na čtyři. Lomničtí se usadili v pásmu domácích, kteří se úspěšně bránili, ale dvacet pět vteřin před závěrečnou sirénou upravili rozhodčí skóre na 3:3 a poslali zápas do pětiminutového prodloužení. V něm branka nepadla a tak se rozhodovalo v samostatných nájezdech. V těch byli domácí úspěšnější i díky výbornému výkonu brankáře Březny a do tabulky si připsali dva body. Obě mužstva podala hodnotný výkon. Diváci viděli pěkné hokejové utkání. Přesto především příznivci varnsdorfského mužstva odcházeli domů se smíšenými pocity. Proč? Na průběhu utkání byl vidět rukopis rozhodčích. Ti od prvního hvizdu nasadili nekompromisní pohled na nebezpečnou, zákeřnou a tvrdou hru a tyto zákroky spravedlivě trestali bez ohledu na tým. Na úrovni zápasu se to velmi pozitivně projevilo. Hrál se pohledný, dramatický hokej. Za tento přístup si zaslouží pochvalu. Ale ne za výrok z šedesáté minuty. Co se stalo. Hosté se snažili o vyrovnání a poslání zápasu do prodloužení. Po kombinaci lomnických útočníků Lemfelda a Junka, brankář domácích Března zachytil puk svými betony před brankovou čarou, zakryl a znehybněl. Rozhodčí zapískali přerušení hry. Po cca třech vteřinách, k úžasu všech hráčů i diváků, hlavní arbitr Tomáš Luczków, gestikulací ohlásil branku!? Po marných protestech varnsdorfských hráčů se zápas dohrál ve značně nervózní atmosféře.

Omluva.
V několika předešlých příspěvcích jsem nesprávně zmiňoval jméno brankáře varnsdorfského mužstva Dominika Březny. Tímto se mu, za toto mé pochybení, omlouvám.

Domácí           : 11:25 Matějka, 21:30 Fojt ( Procházka, Štefan), 30:38 Matějka ( Štefan), SN Procházka

Hosté               : 17:51 Kalfiřt( Knap), 37:21 Knap ( Lemfeld), 59:35 Knap ( Syrovátka)

Vyloučení       : 16:15 + osobní trest Saska – nesportovní chování

Využití            : 1:1,   oslabení  1:1