2019FotbalSport

HC TS Varnsdorf – HC Slavoj Liberec 7:5 (2:3,4:2,1:0)

Pohled na postavení týmů v tabulce letošního ročníku KHL Libereckého kraje je zcela rozdílný. Domácí okupují příčku poslední, naopak hosté bojují o příčku druhou. Také dosavadní bilance vzájemných utkání vyznívala v jejich prospěch, tři zápasy, tři vítězství. Čtvrté utkání se uskutečnilo 27.ledna 2019 na Zimním stadionu ve Varnsdorfu.

Do utkání vstoupili lépe varnsdorfští. Po rychlém brejku v druhé minutě otevřel skóre zápasu Rubeš, 1:0. Liberečtí bleskově odpověděli. Za dvacet sedm vteřin prostřelil Šebesta domácího brankáře Březnu. Vyrovnali a zatlačili domácí do defenzivy. Hráli důrazný, rychlý hokej s celou řadou šancí. V sedmé minutě jednu z nich proměnil Tomíček Václav, 1:2. A za dalších dvanáct vteřin bylo ještě hůř. Šesták překonal Březnu a bylo to 1:3. Domácí měli šanci ke korekci stav od osmé minuty, kdy na trestné lavici seděl Svoboda za nedovolené bránění. Jenže ji nevyužili. Od desáté minuty se hra postupně vyrovnala a domácí se začali tlačit před branku hostí. V šestnácté minutě snížil Chovanec na rozdíl jediné branky, 2:3. A v devatenácté minutě mohlo být srovnáno. Liberecké obraně ujel Prokop, ale byl faulován Jiřím Tomíčkem. Následné trestné střílení Prokop neproměnil, když trefil jen konstrukci branky. Další šanci na změnu skóre jim přinesla dvacátá minuta, kdy rozhodčí vyloučili libereckého Šorejse, za držení. Ani tuto, ani další od dvacáté třetí minuty, kdy si dvouminutový trest odpykával Knap, ale nevyužili. To již běžela druhé třetina a diváci sledovali rychlý, kombinační hokej s celou řadou šancí před oběma brankami. A v polovině třetiny jim obě mužstva předvedla hokejovou brankovou přestřelku. Ve dvacáté deváté minutě varnsdorfský Fojt srovnal na 3:3 a za necelé tři minuty je poslal Chovanec do vedení, 4:3! Hosté za necelou minutu vyrovnali Pabiškou na 4:4 a ve snaze strhnout vedení na svou stranu, vrhli vše do útoku. Jenže udeřili varnsdorfští. Nejprve ve třicáté třetí minutě ujel Procházka, 5:4 a za další necelou minutu, při přečíslení dva na jednoho, zakončoval Falta po Procházkově přihrávce na 6:4. Liberečtí se tlačili do útoku, ale domácí dobře bránili a dařilo se jim rychle přecházet do protiútoku. Přesto do konce druhé třetiny ještě jednou inkasovali. Na 6:5 snižoval Peřina. Poslední třetina byla ze strany domácích zahraná velmi dobře. Nepustili liberecké k jejich typické rychlé kombinační hře. Dobře napadali již jejich rozehrávku a využívali každé příležitosti k útoku. Ani jedno mužstvo nevyužilo jednu přesilovku ke změně stavu. Hostům v závěru nezbylo než vsadit na hru bez brankáře a případně si vynutit prodloužení. V nervózním závěru se jim ale vyrovnat nedařilo. Naopak Fojt v poslední vteřině pečetil do prázdné brány na konečných 7:5. V pohledném utkání domácí zaslouženě získali tři body. Zda svou dobrou formu potvrdí i dalším domácím utkání, tentokrát v pátek 1.února 2019 od 19.15 hodin, proti týmu HC Frýdlant, se může přesvědčit sami.

Statistika zápasu :

Domácí           : 01:13 Rubeš (Fojt, Laakso), 15:57 Chovanec (Fojt, Laakso), 28:51 Fojt (Veselý,Laakso), 31:38 Chovanec (Rubeš,Laakso), 32:52 Procházka,  33:28 Falta (Procházka), 59:59 Fojt

Hosté               : 01:40 Šebesta (Šesták), 06:51 Tomíček V. (Herda, Pešek), 07:03 Šesták (Pabiška,Tomíček J.), 32:14 Pabiška (Šebesta), 38:11 Peřina(Šorejs)

Vyloučení       : 1:5
Využití             : 0:0