2019HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant 5:6 (3:2,2:1,0:3)

Domácí stále okupují poslední příčku tabulky Krajské hokejové ligy Libereckého kraje, ale vítězstvím v minulém utkání se jim naskytla šance posunout se výše. Za předpokladu zisku dalších tří bodů. Soupeřem jim byl tým HC Frýdlant. Dosavadní bilance vzájemných zápasů byla vyrovnaná. Třetí utkání se uskutečnilo 1.února 2019 na Zimním stadionu ve Varnsdorfu.

První třetina nabídla necelé devadesátce diváků oboustranně rychlý, dramatický a tvrdý hokej, který se musel líbit. Hra se rychle přesouvala od jedné branky ke druhé. Ve třetí minutě byl za hrubost vyloučen hráč hostů Kolmann a varnsdorfští přesilovku využili. Skóre otevřel Chovanec, když překonal brankáře hostů, 1:0. V sedmé minutě na 2:0 zvyšoval Rubeš po přihrávce Chovance. V desáté minutě si domácí vybrali slabší chvilku a frýdlantští snížili zásluhou Jandy na 2:1. Ale ve třinácté minutě byl za podražení vyloučen Slavík a varnsdorfští nabídnutou šanci ke skórování během pěti vteřin!, zásluhou Kvačka, přetavili ve třetí branku, 3:1. Hra se přitvrdila a rozhodčí od patnácté minuty poslali odpočívat na trestnou lavici tři hráče hostů a jednoho domácích. Ani jedna strana  menšího počtu hráčů na ploše nevyužila. Až v devatenácté minutě šel za hrubost odpočívat domácí Bali Šoltés a hosté Klingerem snížili na 3:2. Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Diváci sledovali pohledný rychlý hokej s celou řadou tvrdých osobních soubojů u hrazení. Arbitři museli trestat až v rozmezí dvacáté čtvrté až třicáté minuty, kdy odpočívali jeden hostů a dva hráči domácích. Ve dvacáté páté minutě obraně frýdlantských v oslabení ujel Chovanec a zvýšil na 4:2. Hosté za půl minuty zásluhou Rubeše snížili na 4:3. O rozdíl dvou branek, ve prospěch domácích, se ve třicáté čtvrté minutě postaral varnsdorfský Rubeš, 5:3. Do poslední třetiny nastoupily oba týmy razantně. A rozhodčí byli nuceni jejich přílišnou agresivitu utlumit. Postupně se na trestné lavici vystřídali dva domácí a tři hráči hostů. Ani jedno mužstvo svou přesilovku nevyužilo. Na domácích se již začala projevovat únava. Fyzicky náročný herní styl z prvních dvou třetin si začínal vybírat svou daň. Útoky frýdlantských začali být čím dál tím nebezpečnější. Padesátá druhá minuta byla pro varnsdorfské krutá. Nejprve Benda snížil na 5:4 a za třináct vteřin i Mečíř protlačil puk za Březnovy záda, 5:5. Obě mužstva se snažila strhnout vítězství na svou stranu. Úspěšnější byli hosté. Když frýdlantský Rubeš zaznamenal druhou branku v utkání a zvýšil na 6:5 z pohledu hostů. Varnsdorfští dál bojovali a v závěru se odhodlali ke hře bez brankáře. Hosté zabetonovali prostor před svou brankou, který se domácím prostřelit nepodařilo. Tři body proklouzly mezi prsty a zmizely ve Frýdlantu. Škoda. Ale za předvedenou hru a bojovnost si všichni hráči pochvalu zaslouží!

Domácí           : 04:31 Chovanec (Fojt, Laakso), 06:27 Rubeš David (Chovanec, Laakso), 12:55 Kvaček (Laakso, Pípa), 24:07 Chovanec (Fojt), 33:04 Rubeš David (Laasko, Černý) Fojt

Hosté               : 09:11 Janda (Mečíř), 18:43 Klinger (Chlum), 24:41 Rubeš Filip, 51:08 Benda (Smetaník), 51:21 Mečíř (Rubeš Filip), 56:15 Rubeš Filip (Smetaník)

Vyloučení       : 6:9

Využití            : 2:2