2019HokejSport

HC Česká Lípa – HC Stavební stroje Jičín 2:4 (1:3,1:1,0:0) nedohráno

Domácí zatím drží v Krajské hokejové lize Libereckého kraje šestou pozici. Zda se posunou o jednu pozici výše nebo níže rozhodne posledních pět zápasů. Prvním soupeřem jim byl vedoucí tým soutěže, HC Stavební stroje Jičín. Dosavadní bilance vzájemných zápasů byla pro českolipské pozitivní, dvě výhry a jedna prohra. Poslední čtvrté vzájemné utkání se uskutečnilo 2.února 2019 na Zimním stadionu v České Lípě.

První třetina přinesla oboustranně útočný hokej. Více ze hry ale měli hosté, kteří sice již ve třetí minutě inkasovali z prvního útoku českolipských, trefil se Bauer. Ti ale následně zrychlili a zpřesnili hru, napadali rozehrávku domácích v jejich obranné pásmu a znesnadňovali jim zakládání útoků. Postupně si vypracovali několik šancí, z nichž jednu v sedmé minutě jičínský Žalud proměnil a vyrovnal na 1:1. Nátlaková hra a důraz před brankou domácích vyústila v další šance. V patnácté minutě ji využil Žďánský a zvýšil na 1:2 a za necelé dvě minuty to již bylo 1:3, když se trefil Průšek. Domácí se snažili tlačit před branku hostů, ale obrana jičínských fungovala bezchybně a střely z dálky většinou končily v rohu kluziště. Druhá třetina přinesla hokej, který se musel líbit hrstce jičínských fandů, ale ne českolipským. Hosté dostali domácí pod tlak. Na dlouhé minuty je zamkli v jejich obranné pásmu a ostřelovali branku. Skóre se ale měnilo až třicáté minutě, kdy Mikolášek zvyšoval na 1:4. Domácí kontrovali ve třicáté páté minutě. Hosté chybovali v rozehrávce a z rychlého brejku Holčák snížil na 2:4. Více se toho již na stadionu neudálo, neboť ve třicáté šesté minutě hrací doby vypadla ve městě elektřina a zápas se z vyšší moci nedohrál.

Domácí           : 02:14 Bauer (Rašín), 34:18 Holčák (Žák)

Hosté               : 06:17 Žalud (Krejčík, Borovec), 14:55 Žďánský (Houser), 16:21 Průšek, 29:04 Mikolášek (Žďánský)

Vyloučení       : 1:4

Využití            : 0:0