2019HokejSport

HC Česká Lípa – HC TS Varnsdorf 3:5 (2:1,0:1,1:3)

Krajská hokejová liga mužů Libereckého kraje je minulostí. V boji o předposlední a poslední místo se na českolipském Zimním stadionu v sobotu 9. března 2019 utkala mužstva HC Česká Lípa a HC TS Varnsdorf. Vzájemná bilance, v poměru 2:1, lépe vyznívala pro hosty. Ale postavení v tabulce před utkáním zase lépe pro domácí. A stačilo jim získat jeden bod, aby svou pozici v tabulce, šesté místo, uhájili. Hosté museli zvítězit za tři body, aby se na šesté místo posunuli.

První třetina patřila českolipským, kteří byli živější, rychlejší a důraznější. Jejich útoky byli nebezpečné a varnsdorfský brankář Března musel své mužstvo několikrát podržet. Přesto již v šesté minutě inkasoval z hole domácího hráče Holčáka, 1:0. Za necelé tři minuty to již bylo 2:0, když se trefil Preussler. Hosté zabezpečili lépe obranu a další branka do jejich sítě již nepadla. Naopak v závěru měli šanci na korekci stavu, když na trestné lavici seděli dva domácí hráči. To se jim částečně podařilo a v osmnácté minutě Fojt snížil na 2:1. Od začátku druhé třetiny se začali dít věci. Arbitři snad z obavy aby se jim vývoj utkání nevymknul z rukou, posílali na trestnou lavici hráče obou mužstev i za náznaky přestupků. Hra se rozdrobila a ledovou plochu ovládla nervozita. V dvacáté sedmé minutě se podařilo varnsdorfským zásluhou Černého vyrovnat. V poslední třetině bylo na ledu deset hráčů jen v krátkých úsecích. Ve čtyřicáté sedmé minutě při hře čtyři na čtyři přidal Černý svou druhou branku a zvýšil na 3:2 z pohledu hostů. V padesáté páté při hře čtyři na tři si i Fojt připsal druhou branku v utkání a zvýšil na 4:2 pro Varnsdorf. Domácí kontrovali v padesáté sedmé minutě při hře pět na čtyři, druhou brankou v utkání snížil na 4:3 Preussler. Hosté kontrovali v padesáté deváté minutě při hře pět na tři. Na konečných 5:3 upravil svou třetí brankou v utkání Černý. Co k tomu dodat. Zápas se odehrál, statistika byla doplněna, ale sport zaplakal. V konečné tabulce tak HC TS Varnsdorf poskočil na šesté místo a HC Česká Lípa se umístila na místě sedmém.

Domácí : 05:20 Holčák Radek (Šesták), 7:47 Preussler Milan (Gazsi, Michajličenko), 56:10 Preussler Milan (Zet)

Hosté    : 17:07 Fojt Radek (Kvaček, Procházka), 27:00 Černý Ondřej (Laakso), 46:32 Černý Ondřej, 54:27 Fojt Radek (Chovanec, Laakso), 58:07 Černý Ondřej (Matějka, Března)

Tresty                :   14 : 11

Tresné minuty :   52 : 22

Využití               :     1 : 3