2019FotbalSport

FK Varnsdorf – FC Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)

Program dvacátého čtvrtého kola NFL přiřadil varnsdorfským fotbalistům 21.dubna 2019 dalšího moravského soupeře FC Zbrojovku Brno. První patnáctiminutovka patřila domácím. Vytvořili si statečný tlak, který v deváté minutě Adam Ondráček korunoval první brankou utkání, 1:0. Ve druhé patnáctiminutovce se hra vyrovnala, ale byla poznamenána celou řadou nepřesností obou mužstev. Závěr první půle patřil hostům, kteří se tlačili do útoku, ale jejich snaha se míjela účinkem zčásti nepřesností v rozehrávce a zčásti dobrou prací domácí obrany. Druhý poločas byl zcela v režii hostů, kteří se hnali za vyrovnáním, ale jejich kombinační akce končili na hranici velkého vápna domácích. Varnsdorfští vyráželi do rychlých brejků, ale výsledek si pojistili až v nastaveném čase, kdy Ondra Kocourek zvýšil na 2:0. Za krásného jarního počasí vidělo necelých devět set diváků bojovné utkání s vítěznou tečkou.