2019FotbalSport

FK Varnsdorf – 1.SC Znojmo FK  7:1 (3:1)

V třicátém kole FNL se na varnsdorfském trávníku, netradičně v sobotu 25. května 2019, představil tým 1.SC Znojmo FK. Poslední zápas letošního ročníku soutěže již nemohl příliš ovlivnit postavení domácích v konečné tabulce. Zato hosté bojovali o bytí či nebytí. Výhra znamenala záchranu a setrvání v FNL i následujícím ročníku, prohra sestup. Při nástupu mužstev si Radek Polcar vychutnal svých pět minut slávy. Neboť odchytal svůj dvoustý ligový zápas. Stal se nejlepším brankářem letošního ročníku Fortuna národní liga, neboť vychytal 15 nul a k tomu ještě nastoupil ve všech 30ti ligových duelech, v nichž odehrál 2700 minut. Gratulace. První poločas začal za krásného jarního počasí. A varnsdorfští fotbalisté, věrni své tradici, začali klasicky. Velmi rozvážně, kombinacemi do “širokozadu“.  Jenže hosté pro tento styl hry neměli pochopení a již v šesté minutě jim předvedli jednoduchou brejkovou kombinaci, kterou Kunca úspěšně zakončil, 0:1. Domácí se naštěstí rychle otřepali a začali hrát fotbal, to znamená směrem dopředu! A k radosti své i hrstky věrných fanoušků se brzy dočkali vyrovnání a dvoubrankové pojistky navrch. Ve dvacáté první minutě to již bylo 3:1. Hra si i nadále udržela tempo, které vydrželo až dokonce zápasu. V druhé půli hosté, k radosti fanoušků, ještě čtyřikrát inkasovali. Konec dobrý všechno dobré. Ano poslední zápas sezony se varnsdorfským povedl. Diváci v posledním utkání viděli osm branek. Přesně tolik jako v šesti domácích zápasech celé jarní části soutěže! A to se mi zdá dost málo. Námětů na zlepšení hry má realizační tým pro příští sezonu ve svém bloku jistě celou řadu. Uvidíme, s čím nás v příští sezoně překvapí.