2019FotbalSport

FK Varnsdorf – FK Ústí nad Labem 0:3 (0:2)

V sedmém kole FNL se na varnsdorfském trávníku 1. září 2019 představili hosté z Ústí nad Labem. Na severočeské derby mužstvo ani fanoušci nebudou vzpomínat v dobrém. Neboť vše bylo špatně. Domácím se utkání vůbec nepovedlo. Oproti předcházejícím zápasům sice byla obrana posílena o hostujícího hráče Ngimbiho, ale záloha a útok se naopak přepnul do úsporného režimu. A tak od úvodního hvizdu na trávníku dominovali hosté. Svou převahu gólově potvrdili již v páté minutě, kdy se hlavičkou k tyči trefil ústecký Bassey, 0:1. V třicáté druhé minutě to již bylo po brance Peterky 0:2. Domácí hráči diskutovali s arbitrem o „sporně“ odpískaném zákroku a nezachytili rychlou rozehrávku hostů za obranu a bylo to. V druhém poločase se obraz hry moc nezměnil. Varnsdorfští se sice více tlačili do útoku, ale jejich akce byli dost nepřesné. A když v šedesáté třetí minutě ústecký Bílek zvýšil na 0:3, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Průběh utkání a atmosféru na hřišti i v hledišti mnohými rozhodnutími ovlivnil hlavní arbitr. Ty byly nepochopitelné pro všechny. Hráče obou mužstev i diváky. A tak se nelze divit, že diváci odcházeli domů dost naštvaní, neboť kromě prohry a ztráty tří bodů si neužili ani trochu té fotbalové krásy. Nezbývá než doufat, že v příštím domácím utkání jim to jak domácí mužstvo, tak i arbitři vynahradí.