2019FotbalSport

FK Varnsdorf – FK Pardubice 1:2 (1:1)

V devátém kole FNL se na varnsdorfském trávníku 21. září 2019 představil průběžný lídr soutěže, mužstvo FK Pardubice. Před domácími byl těžký úkol. Konečně začít bodovat, neboť po osmém kole měli na svém kontě jen šest bodů. Tomu také odpovídalo postavení v tabulce, čtrnácté místo. Jenže hostům se letos daří. O tom svědčí dvacet bodů na jejich kontu.

Varnsdorfští začali utkání nebojácně. Na pardubické vyrukovali vysunutou obranou s okamžitým napadáním již na jejich polovině. Hosté jim opláceli stejnou mincí, a tak diváci sledovali fotbalovou šachovou partii odehrávající převážně ve středu hřiště. I když více ze hry měli pardubičtí, první brankovou šanci měli ve dvacáté druhé minutě domácí a zásluhou Davida Bredy ji využili, 1:0. Stav vydržel do čtyřicáté třetí minuty. Domácí asi již mysleli na přestávku a chvilkové ztráty koncentrace hosté okamžitě využili. Kapitán Jeřábek srovnal na 1:1. Druhá půle se nesla ve stejném duchu jako první, i když útoky hostů byli častější a nebezpečnější. V šedesáté osmé minutě vyrobila varnsdorfská obrana hrubku při zakládání útoku. Následný faul nemohl hlavní rozhodčí posoudit jinak než penaltovým kopem, který pardubický Jeřábek proměnil, 1:2. Domácí vypadli z tempa a do konce utkání si již nevypracovali žádnou příležitost ke vstřelení branky. Další bodová ztráta je poslala na dno tabulky. Což není příjemný stav.