2019Fotbal

FK Varnsdorf – FC Fastav Zlín 1:2 (1:1)

V čtvrtém kole MOL CUPu se varnsdorfští fotbalisté o postup do páté kola utkali na svém trávníku 24. září 2019 s prvoligovým týmem FC Fastav Zlín. Kdo přišel povzbudit domácí tým, i po nevydařeném sobotním utkání, nevěřil vlastním očím. První poločas byl jasně v jejich režii. Škoda, že takovou hru nepředvádějí také v ligových zápasech. To by jim jistě nepatřilo nelichotivé poslední místo tabulky. Jediným problémem bylo neproměňování šancí. V devatenácté minutě sice skóroval David Breda, ale to jen vyrovnal na 1:1. A i když do konce první půle měli převahu, další branku do sítě zlínských nepřidali. Druhá půle divákům již tak pohledný fotbal nenabídla. Přece jen hosté přidali na rychlosti i důrazu a domácí museli více myslet na defenzívu. Také hlavní rozhodčí měl více práce a musel na obou stranách krotit vášně, a to i za cenu žlutých karet. Těch rozdal během krátké doby celkem šest, po třech na každé straně. V sedmdesáté minutě hosté vystřídali a na trávník přišel Poznal, kterého o tři minuty později domácí obrana při rohovém kopu neuhlídala, 1:2. Varnsdorfští se snažili o vyrovnání, ale hosté to taktickou hrou nepřipustili. Bohužel do dalšího kola MOL CUPu postupují oni. I když domácí hráči i fanoušci byli po utkání smutní, jedno pozitivní na tomto utkání přece jen bylo. A to předvedená hra, které snad byla příslibem do dalších ligových utkání.