2019HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Děčín  2:4 (1:1,0:1,1:2) – dorost

V neděli 29. září 2019 hostili dorostenci HC TS Varnsdorf v šestém utkání LD Libereckého kraje na Zimním stadionu tým HC Děčín, který v prvním utkání na jeho ledu porazili. Pohled na ledovou plochu při rozbruslení napověděl, že přijel početný tým, který by domácím porážku jistě rád oplatil. Na varnsdorfské soupisce se krčilo jen třináct jmen, na děčínské devatenáct.

V první třetině byl k vidění oboustranně rychlý kombinační hokej, který se divákům musel líbit. I když z pohledu domácích to nebylo jednoduché. První komplikace přinesla již druhá minuta, kdy byl na trestnou lavici, za nedovolené bránění, poslán Pondělíček. Hosté přesilovku nevyužili. Druhý pokus měli od 8:02 do 10:02, kdy za vyhození puku mimo hřiště odpočíval dvě minuty Vaněk. Varnsdorfští se ubránili ale do tempa se nestihli dostat, neboť hlavní rozhodčí za necelé dvě minuty posoudil zákrok Peška jako nedovolené bránění a poslal jej na dvě minuty odpočívat. Tuto přesilovku již děčínští v čase 12:17 využili, když se dorážkou prosadila Marie Nowáková, 0:1. Do konce první třetiny v čase 12:52 byla potrestána již jen Nowáková na dvě minuty za sekání, ale domácí první přesilovku nevyužili. Hra nabrala na spádu. Ve dvacáté minutě domácí Adam Pešek odčinil své vyloučení a srovnal na 1:1. První polovina druhé třetiny se nesla ve stejném duchu jako první. Oba týmy předváděly rychlý útočný hokej. Ve dvacáté sedmé minutě se hostům zásluhou Chrudimského podařilo zvýšit na 1:2. Domácí ubránili přesilovku, když od dvacáté osmé minuty za nedovolené bránění byl vyloučen Bertram. Následně byl vyloučen děčínský Kurel. Domácí přesilovku nedohráli, neboť za faul kolenem byl na dvě minuty opět vyloučen domácí Bertram. Za následné protesty byl vyloučen další hráč a trest dostala i střídačka. Od této chvíle se většinu času již hrálo v oslabení na jedné či druhé straně. Trestnou lavici domácích zahřívalo až pět hráčů! Hosté na tom byli o trochu lépe tam se v závěru utkání potkali jen čtyři. Nepochopitelné výroky hlavního arbitra poznamenaly druhou polovinu utkání. Napětí, nervozita a vyvolaná nevraživost ovládla již zbytek utkání. Domácí se statečně bránili, ale výhoda početnější střídačky byla na straně hostů a to rozhodlo. Ve třetí třetině postupně zvýšili své vedení na 1:4. Domácím se v poslední minutě podařilo Fichtnerem zkorigovat na 2:4. Hosté vyhráli. Domácí odcházeli do šatny s pocitem křivdy, a není se co divit.

Domácí : 19:08 Pešek Adam (Vaněk Jan), 59:49 Fichtner Lukáš

Hosté    : 12:17Nowáková Marie (Hájek Lukáš), 26:18 Chrudimský Marek (Hruška Petr), 47:58 Šíma David (Hruška Petr), 51:38 Kurel Tomáš (Blažek Filip)

Tresty    :   18:10, trestné minuty  60 : 20, tři osobní tresty po 10 minutách – TS HC Varnsdorf, doplněno : Vdf + 1x 2 min. za hrubost, Děčín – 2x 2 min. za hrubost
Využití  :   1:1
Diváci   :   65

Utkání řídili : hlavní : Petr Michajličenko, čárový : Anna Martinková, Dalibor Jandy