2019HokejSport

HC Česká Lípa – HC Lomnice nad Popelkou  3:5 (1:2,2:0,0:3)

Třetí utkání Krajské hokejové ligy mužů Libereckého kraje, ročníku 2019/20, odehráli českolipští 12.října 2019 na své stadionu s týmem HC Lomnice nad Popelkou. Oběma mužstvům se úvodní zápasy nepodařilo vyhrát. Byl to z obou stran další pokus o získání prvních letošních bodů a odlepit se ode dna tabulky. Pohled do zápisu o utkání napovídal, že lépe by na tom mělo být domácí mužstvo, které zapsalo na soupisku sedmnáct mužů do pole. Trenér hostů jich měl k dispozici jen čtrnáct.

První třetina nastínila průběh utkání. Necelá devadesátka diváků sice viděla dramatický hokej, ale pěkných momentů bylo poskrovnu. Zato urputnosti a zbytečné agresivity až záludnosti na úkor hry bylo habaděj. A platilo pro obě mužstva. Skóre utkání otevřel ve čtvrté minutě lomnický Maťátko, ale českolipským se podařilo za necelé dvě minuty zásluhou Dvořáka vyrovnat. Ve dvanácté minutě, při svém oslabení, šli dovedení opět hosté po brance Mizery, 1:2. Ve druhé třetině se domácím povedlo otočit skóre, když nejprve ve dvacáté čtvrté minutě srovnal Hruška. Ve třicáté sedmé je poslal, při vlastním oslabení, do vedení Šesták, 3:2. Úvod poslední třetiny se naopak vydařil hostům, kteří zužitkovali početní převahu a v rozmezí necelých tří minut zásluhou Kotula a Špačka otočili stav na 3:4. Domácí do konce zápasu, i přes celou řadu závarů před brankou hostů, skórovat nedokázali. Naopak v šedesáté minutě lomnický Lemfeld z brejku překonal domácího brankáře a pojistil tak jejich vítězství.

Statistika zápasu :

Domácí  :  6. Dvořák ( Michajličenko), 24. Hruška ( Preussler, Bulva), 37. Šesták

Hosté     :  4. Maťátko (Maryška), 12. Mizera, 44. Kotula ( Syrovátka Lukáš, Špaček), 46. Špaček ( Syrovátka Lukáš), 60. Lemfeld (Špaček).

Tresty      :  vyloučení – menší tresty  11 : 8, vyšší : CL – osobní trest – 10 minut
Využití     :  0:1
Oslabení :  1:2