2019HokejSport

HC Česká Lípa  –  HC Turnov 1931 z.s.  4:7 (1:1,3:3,0:3)

Českolipští v letošní sezoně ještě nepoznali slast vítězství a v tabulce beznadějně okupují poslední příčku.  Další šanci na zisk bodů byl v sobotu 9. listopadu 2019. Na svém ledu přivítali tým HC Turnov 1931 z.s..

V úvodní části se hrál oboustranně opatrný hokej. Obě mužstva spíše myslela na obranu a spoléhala se na rychlé útoky. Od šesté minuty hráli domácí přesilovku, když na trestné lavici za hákování odpočíval Zákoutský, ale nevyužili ji. Skóre otevřel až v deváté minutě turnovský Jan Zákoutský, 0:1. Domácím se podařilo vyrovnat ve dvanácté minutě zásluhou Jaroslava Češky, 1:1. Do konce třetiny se již skóre nezměnilo, i když oba týmy k tomu měli několik příležitostí v podobě přesilových her. Turnovští jednu od šestnácté minuty a českolipští dokonce čtyři. Úvod prostřední části se domácím povedl, neboť ve dvacáté první minutě Marcel Minařík využil početní výhodu a zvýšil na 2:1. Odpověď hostů byla rychlá, za minutu a půl vyrovnal Jan Vondráček, 2:2. Reakce domácích byla blesková. Za dvacet jedna vteřin si vzali vedení zpět, když se prosadil Filip Ineman, 3:2. Následoval krátká pasáž, kdy se hrál hokej a v té turnovský Švík, ve dvacáté sedmé minutě srovnal na 3:3. Od třicáté minuty by se dění na ledové ploše dalo pojmenovat „vylučovaná“. Hlavní arbitr se činil. Za hosty na trestné lavici pobývalo pět hráčů a za domácí čtyři. Uděleno bylo několik osobních trestů a kapitán domácích Holčák byl poslán předčasně do sprch. Napětí na ledovou plochu vnesla třicátá druhá minuta. Po souboji u hrazení zůstal na ploše ležet domácí hráč. Rozhodčí nepřerušili hru a nechali hosty pokračovat v útočné akci. Až na reakci publika a hráčů hru přerušili. Nehybnému spoluhráči se pokusil pomoci z trestné lavice i Holčák. Ale rozhodčí místo zjišťování stavu nehybně ležícího hráče, řešili předčasné opuštění trestné lavice. Podle Zápisu o utkání proběhla „chlapská výměna názorů“ na základě které byl kapitán vyloučen. Zraněný hráč utkání nedohrál, poraněné levé rameno. I přes různá extempore diváci viděli i další branky. Nejprve ve třicáté páté minutě poslal hosty do vedení Daniel Maděra, 3:4. Za minutu a půl bylo zásluhou Davida Valdhanse srovnáno, 4:4. V poslední třetině domácí nevyužili od čtyřicáté druhé minuty přesilovou hru. To hosté byli efektivnější a od padesáté první minuty v rozmezí tří minut využili přesilové hry a brankami Jana Kotyzy, Marka Kysilky a Jana Vondráčka rozhodli zápas. Českolipští si na své první body musí počkat minimálně do dalšího kola.

Domácí :  12. Jaroslav Češka (Ondřej Vebr), 21. Marcel Minařík (Milan Preussler), 23. Filip Ineman (Milan Preussler), 36. David Valdhans (Matěj Gazsi)

Hosté    :   9. Jan Zákoutský (Jakub Duda), 23. Jan Vondráček, 27. Roman Švík, 35. Daniel Maděra (Pavel Hanuš), 51. Jan Kotyza (Petr Kysela), 52. Marek Kysilka (Jan Zákoutský), 54. Jan Vondráček (Jan Kotyza)

Tresty    :   63:55 minuty, osobní tresty : CL – 45 minut, Turnov – 35 minut
Využití   :   2:3