2019HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant  8:3 (2:1,2:1,4:1) – dorost

Spanilá jízda nadstavbovou částí Ligy dorostu skupiny T varnsdorfských dorostenců pokračuje. V sobotu 7. prosince 2019 porazili na domovském stadionu nebezpečný celek HC Frýdlant a bylo to už jejich čtvrté vítězství v řadě. Když ve třetím utkání 1.prosince 2019 ve Slaném porazili tamní celek 6:5. Hosté z Frýdlantu přijeli s dvěma kompletními pětkami. Na střídačce varnsdorfských to bylo téměř totožné.

V úvodu první třetiny se domácím naskytla šance na skórování v podobě přesilové hry, když za držení na trestné lavici odpočíval frýdlantský Budka. Ale nevyužili a po vypršení jeho trestu se hra vyrovnala. Varnsdorfští se sice tlačili do útočného pásma, ale hosté dobře bránili a po získání puku vyráželi do rychlých protiútoků. Skóre otevřel v deváté minutě domácí Přemysl Kamenický a když ve čtrnácté zvyšoval již na 2:0, zdálo se, že utkání bude mít jednoznačný průběh. To ale platilo jen do osmnácté minuty, kdy se domácí asi již viděli v kabině a přenechali iniciativu frýdlantským. A ti jim ukázali, že je není radno podceňovat. Tři vteřiny před koncem třetiny na 1:2 snížil Šimon Krebs. Druhou třetinu zahájili hosté zvýšenou aktivitou a domácí obrana měla dost práce. Postupně se hra vyrovnala a necelá padesátka věrných fanoušků obou týmů viděla rychlý kombinační hokej. Šanci na změnu stavu měli od dvacáté deváté minuty domácí, když za podražení odpočíval Stehlík. Nevyužili ji, stejně jako o čtyři minuty později hosté, když za držení odpočíval Bříza. Varnsdorfští fanoušci se dočkali až ve třicáté páté minutě, když na 3:1 zvyšoval Jan Vaněk. A o tři minuty přidal čtvrtou branku Adam Pešek, 4:1. Ale frýdlantští nerezignovali a v téže minutě Dominik Budka potrestal nekoncentrovanost domácí obrany, 4:2. Varnsdorfští si z toho vzali poučení a poslední dvacetiminutovku začali odpovědně, ale hosté se tlačili do útoku ve snaze zvrátit vývoj utkání. Zabrzdilo je ve čtyřicáté třetí minutě vyloučení Krebse za hákování. A domácí nabídnutou výhodu využili, na 5:2 druhou brankou v utkání zvyšoval Jan Vaněk. Varnsdorfští utkání kontrolovali a ve čtyřicáté deváté minutě měli další výhodu přesilové hry, za hákování dvě minuty odpočíval Kubát. Nevyužili ji. V padesáté druhé minutě domácí obraně ujel Dominik Budka a snížil na 5:3. Další změny stavu se diváci dočkali až pět minut před koncem. Na 6:2 zvyšoval domácí Lukáš Fichtner. V doposud korektně hraném utkání arbitři v zárodku zastavili rostoucí agresivitu soubojů a za hrubost poslali odpočívat domácího Fichtnera a frýdlantského Loudu. Méně hráčů na hrací ploše více vyhovovalo domácím a padesáté šesté minutě Jan Vaněk třetí brankou v utkání zvýšil na 7:3. Závěrečný tlak hostů varnsdorfská obrana ustála, a naopak třináct vteřin před závěrečnou sirénou na 8:3 zvyšoval Adam Pešek. Tři body zaslouženě zůstaly ve Varnsdorfu.

Domácí : 08:31 Přemysl Kamenický (Adam Pešek), 13:53 Přemysl Kamenický (Jan Vaněk), 34:43 Jan Vaněk (Adam Pešek), 37:52 Adam Pešek (Stanislav Veselý), 44:39 Jan Vaněk (Jaroslav Beránek), 55:00 Lukáš Fichtner, 55:49 Jan Vaněk (Stanislav Veselý), 59:47 Adam Pešek

Hosté    : 19:57 Šimon Krebs (Vojtěch Kubát), 37:58 Dominik Budka (Šimon Krebs), 51:51 Dominik Budka (Patrik Švadlenka)

Tresty    :   4:10 minuty
Využití   :   1:0