2019HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Poděbrady  5:3 (0:1,4:0,1:2) – dorost

V posledním utkání letošního roku, v sobotu 21. prosince 2019, přivítali dorostenci na Zimním stadionu ve Varnsdorfu celek z popředí tabulky nadstavbové části Ligy dorostu skupiny T, HC Poděbrady. Tým, který v minulém kole, 14.12.2019, dokázal varnsdorfské mladíky na svém ledu porazit poměrem 4:2. Dnes byla na programu dne odveta.

První třetina byla v režii hostů i když jim to domácí dost usnadnili. Varnsdorfští působili zpomaleným dojmem. Chyběla dynamika, nasazení a rychlost. To naopak přebývalo poděbradským. Jejich útoky byly důraznější, a tak varnsdorfská obrana měla dost práce. I obrana hostů pracovala dobře, a tak se hokej odehrával spíše ve středním pásmu a rozích kluziště. Přesto domácí měli dvě šance ke skórování. Od čtrnácté minuty odpočíval na trestné lavici za napadení Stach a od šestnácté za vyhození puku mimo kluziště Řezáč. Ani jednu výhodu ale nevyužili. V poslední minutě první třetiny se nechali zamknout v obraném pásmu a poděbradský Tomáš Řezáč otevřel skóre, 0:1. Druhá třetina nabídka necelé sedmdesátce diváků, ale především asi desítce hlasitých varnsdorfských fanynek jiný hokej v podání domácích. Hoši se probudili. Přidali na rychlosti a důrazu v osobních soubojích. A i když kombinace lehce vázla, přeci jen dostali hosty pod tlak. A arbitři měli práci. Ve dvacáté třetí minutě si jel odpočinout za hrubost poděbradský Červeňák. To ještě hosté ustáli, ale o dvě minuty později špatně střídali a přesilovku domácí využili. Vyrovnal Adam Pešek, 1:1. O necelou minutu později se trefil Jan Vaněk, 2:1. A domácí byli v ráži. Sice nevyužili další přesilovku, od dvacátá osmé minuty za podražení odpočíval Dudek, ale v nasazení nepolevili a ve třicáté třetí a osmé minutě se trefil Jan Vaněk Adam Pešek a stanovil stav po druhé třetině na 4:1. Nic na tom nezměnilo ani vyloučení Kamenického za hákování. Poslední třetinu začali domácí, vědomi si svého náskoku, moc „mazácky“. To ale na hosty neplatilo. Naopak ti vše podřídili útoku a snaze o zvrácení výsledku. A už ve čtyřicáté druhé minutě prostřelil Hambálka Patrik Šak a snížil na 4:2. A poděbradští v úsilí nepolevovali. Ve čtyřicáté sedmé minutě Jiří Jícha snížil na rozdíl jediné branky a drama bylo na obzoru. Domácí trenéři si vzali oddychový čas a hráči pochopili, že vítězství si musí vybojovat aktivní hrou. Ale nejprve bylo nutné se vrátit do zápasu. Napomohlo jim v tom ve čtyřicáté osmé minutě vyloučení Stacha za napadení. Přesilovku sice nevyužili, ale dostali se do hry. V padesáté druhé byl za hákování vyloučen Šícha. Výhodu, v její poslední vteřině, využil Stanislav Veselý, který zvýšil na 5:3. Varnsdorfští byli dál aktivní a měli hru pod kontrolou. Hosté se sice v závěru pokusili hrou bez brankáře o další zdramatizování utkání, ale domácí s přehledem dovedli utkání do vítězného konce. Konec roku zastihl dorostenecké mužstvo HC TS Varnsdorf ve výborné formě. Ze sedmi utkání jich šest vyhrálo!

Domácí : 25:22 Adam Pešek (Jan Vaněk), 26:18 Jan Vaněk (Vojtěch Hermann), 32:45 Adam Pešek (Stanislav Veselý), 37:37 Adam Pešek (Vojtěch Hermann), 53:15 Stanislav Veselý (Přemysl Kamenický)

Hosté    : 19:18 Tomáš Řezáč (Jiří Šícha), 41:44 Patrik Šach, 46:36 Jiří Šícha (Jáchym Kredba)

Tresty    :   2:14 minuty
Využití   :   2:0
Diváci    :   69

Utkání řídili : hlavní : Ladislav Mizera, čárový : David Mizera, Michael Reichelt