2020HokejSport

HC Česká Lípa  –  HC Turnov 1931 z.s.  3:6 (0:1,1:3,2:2)

Českolipští přivítali na svém stadionu v sobotu 18. ledna 2020 tým HC Turnov 1931 z.s.. První třetina nabídla necelé stovce fanoušků obou mužstev pohledný rychlý hokej i když puk na svých hokejkách měli častěji hosté. V polovině třetiny se hra oboustranně přiostřila a arbitři poslali několik borců si odpočinout, ale ani jedno mužstvo nabídnutou výhodu nevyužilo. Domácí dobře bránili, přesto v patnácté minutě nezachytili „fotbalovou“ přihrávku za vysunutou obranu a rychlík Josef Suska nedal domácímu brankáři šanci, 0:1. Do druhé třetiny vstoupili českolipští aktivně a v její první půli si vypracovali několik slibných šancí, ale ani jednu nevyužili. Za to turnovští ze zabezpečené obrany úspěšně hrozili rychlými brejky. Ve dvacáté deváté minutě Jan Vondráček, 0:2. Následovala série vyloučení na obou stranách. Ve třicáté páté Josef Suska, 0:3 a ve třicáté osmé Petr Kysela zvyšoval již na hrozivých 0:4. Čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny se konečně prosadili i českolipští. Václav Šesták snížil na 1:4. Snahu domácích o zvrat v utkání přibrzdila již ve čtyřicáté druhé minutě branka Jiřího Šimůnka, 1:5. Českolipští se snažili, ale hosté efektivně bránili a další komplikaci ve vývoji utkání nepřipustili. A když v padesáté šesté minutě Jan Vondráček druhou brankou v utkání zvyšoval již na 1:6, bylo o utkání rozhodnuto. V závěru třetiny viděli diváci ještě několik strkanic a vyloučení na obou stranách, čehož domácí využili ke korekci nepříznivého stavu a brankami Lukáše Krupičky a Jaroslava Češky upravili konečný stav zápasu na 3:6.

Domácí :  40. Václav Šesták (Vítek Dvořák), 59. Lukáš Krupička (Milan Preussler), 60. Jaroslav Češka (Petr Michjličenko)
Hosté    :   15. Josef Suska (Martin Hujer), 29. Jan Vondráček (Roman Švík), 35. Josef Suska (Petr Kysela) , 38. Petr Kysela, 42. Jiří Šimůnek (Josef Suska), 56. Jan Vondráček (Lukáš Zbroj)

Tresty   :   12:24 minuty, osobní tresty : Turnov – 10 minut
Využití  :   1:1
Diváci   :   85
Utkání řídili : hlavní : David Mizera, čárový : Ladislav Mizera, Michael Reichelt