2020HokejSport

HC Česká Lípa  –  HC Slavoj Liberec  3:5 (1:0,2:3,0:2)

V předposledním domácím utkání základní části KHL libereckého kraje přivítali českolipští hokejisté na svém stadionu, v sobotu 1. února 2020, mužstvo HC Slavoj Liberec. Hrstka věrných fanoušků byla jistě zvědavá, zda domácí potvrdí vzestupnou herní tendenci a konečně si připíší do tabulky tři body za dlouho očekávané vítězství. Průběh první třetiny naznačoval, že by i tato varianta mohla být reálná. Obě mužstva předváděla rychlý nátlakový hokej a byli to kupodivu domácí, kteří měli více ze hry. Což ve dvanácté minutě Jaroslav Češka potvrdil úvodní brankou zápasu, 1:0. V důrazném, ale čistě vedeném utkání, s celou řadou slibných šancí na obou stranách, již další branka nepadla. Prvním hříšníkem utkání byla liberecká střídačka. Za mnoho hráčů na hrací ploše na trestné lavici, od dvacáté čtvrté minuty, odpočíval Knap a českolipští nabídnutou výhodu využili. Dvacátá pátá minuta a Milan Preussler zvyšuje na 2:0. A když ve třicáté minutě na světelné tabuli, po brance Václava Šestáka, byl stav 3:0, zdálo se, že českolipští mají vývoj utkání pod kontrolou. Jenže liberecký mužstvo má své sebevědomí. Stereotypní ale účinnou hrou se postupně vrátilo do utkání. Nejprve ve třicáté třetí minutě Martin Bláha snížil na 3:1. Od třicáté páté minuty domácí hráli přesilovku, na trestné lavici za napadení odpočíval Starosta, ale sehráli ji prachbídně a v jejím závěru dokonce inkasovali z hole Martina Bláhy, který snížil na rozdíl jediné branky, 3:2. Ale to ještě nebylo vše. Patnáct vteřin před koncem druhé třetiny vyrovnal na 3:3 Martin Bláha. Zápas gradoval v poslední pětiminutovce. Nejprve byl v padesáté šesté minutě za napadené vyloučen českolipský Preussler a liberečtí zásluhou Jiřího Herdy šli do vedení 3:4. V padesáté osmé minutě byl za podražení vyloučen liberecký Martin Bláha, ale domácí výhodu, ani při hře bez brankáře nepřetavili v kýženou branku. Naopak devět vteřin před koncem se do prázdné branky trefil Martin Bláha a stanovil konečný stav utkání na 3:5.

Domácí :  12. Jaroslav Češka (Milan Preussler), 25. Milan Preussler (Jonáš Havel), 30. Václav Šesták (Lukáš Krupička)
Hosté    :   33. Martin Bláha (Jakub Šebesta), 37. Martin Bláha (Jakub Šesták), 40. Martin Bláha (Jakub Šesták), 57. Jiří Herda (Václav Tomíček), 60. Martin Bláha (Václav Tomíček)
Tresty    :   2:6 minuty
Využití   :   1:1, v oslabení 0:1
Diváci    :   75

Utkání řídili : hlavní : David Mizera, čárový : Ladislav Mizera, Michael Reichelt