2020HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Letci Letňany  4:3 (2:1,1:1,0:1) SN – dorost

Sobotní utkání nadstavby Ligy dorostu skupiny T odehráli dorostenci HC TS Varnsdorf opět v domácím prostředí, necelých třináct hodin po pátečním vítězném večerním zápasu s týmem HK LEV Slaný. Na zimním stadionu 22. února 2020 dopoledne přivítali průběžně vedoucí mužstvo nadstavby, HC Letci Letňany. Vzájemná bilance dvou utkání byla vyrovnaná. Na to, jak dopadne třetí měření sil si necelá čtyřicítka diváků musela počkat necelé dvě hodiny.

V první třetině předváděla obě mužstva rychlý kombinační hokej. To ještě domácí měli dost sil, i když někteří borci nastoupili ke třetímu utkání během tří dní. A první výhoda v podobě přesilové hry se jim naskytla již ve čtvrté minutě, když rozhodčí potrestali letňanskou hráčskou lavici za špatné střídání. Ale nevyužili ji. To o dvě minuty později již bylo v ochozech veseleji. V šesté minutě si odjel odpočinout za hru vysokou holí letňanský Kalista, ale domácí Adam Pešek jeho trápení rychle ukončil, 1:0. V jedenácté minutě si za krosček odjel odpočinout Fencl, ale Adam Pešek ho již po necelé minutě opět poslal do hry, 2:0. Jenže dvoubrankové vedení varnsdorfským vydrželo jen asi devadesát vteřin. První branku hostů zaznamenal Tomáš Fencl, 2:1. Do konce třetiny se stav již neměnil, i když obě mužstva si vypracovala několik nadějných šancí. Na začátku druhé třetiny byli za šarvátku ve dvacáté třetí minutě vyloučeni domácí Fichtner a letňanský Hrdinka, ale při hře čtyři na čtyři branka nepadla. Zajímavá situace se na ledě odehrála o tři minuty později. Ve dvacáté sedmé byl za držení vyloučen letňanský Hrdinka, domácí přesilovku nezvládali a za podražení byl vyloučen Bertram. Tentokrát již varnsdorfští při hře čtyř hráčů využili volný prostor a Adam Pešek zkompletoval čistý hattrick, 3:1. Jenže to na domácí borce začala doléhat únava z předcházejících utkání a hosté postupně opanovali hru. Do obranného pásma se řítil jeden útok letňanských za druhým a bylo jen otázkou času, kdy přetížená obrana kapituluje. To se stalo ve třicáté páté minutě Kdy Maxim Brytski snížil na 3:2. Celou třetí třetinu se domácí úspěšně bránili a dle možností se snažili o překvapení brankáře hostů v podobě rychlého brejku. Nepodařilo se. Naopak v poslední pětiminutovce hosté ještě vystupňovali tempo hry a devadesát vteřin před poslední sirénou vyrovnali zásluhou Maxima Brytskise, 3:3. Nerozhodné utkání rozhodovaly samostatné nájezdy, v nichž uspěl jen domácí Stanislav Veselý a bonusový bod zůstal ve Varnsdorfu.

Domácí – čas skórování – minuta : 6 Adam Pešek (Sandro Bertram), 12 Adam Pešek (Přemysl Kamenický), 29 Adam Pešek (Ondřej Boczan), 60 Stanislav Veselý SN

Hosté – čas skórování – minuta    : 13 Tomáš Fencl (Aleksei Dobrov), 35 Maxim Brytski (Jan Hrdinka), 59 Maxim Brytski (Michail Kulinič)

Tresty    :   8 : 10 minut
Využití   :   2 : 0