2020HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant  5:3 (0:0,4:1,1:2)

V posledním, osmnáctém utkání základní části Krajské hokejové ligy Libereckého kraje, ročníku 2019-2020 přivítali varnsdorfští 22.února 2020 na Zimním stadionu mužstvo HC Frýdlant. Postavení týmů v tabulce před utkáním bylo dost rozdílné. Hosté měli zajištěnou účast v nadstavbové části postupem z druhého místa. Domácí naopak na dálku bojovali o to, aby skončili alespoň na předposledním místě tabulky, stejně jako v loňském ročníku. K tomu potřebovali získat alespoň jeden bod. Jejich virtuální soupeř, HC Česká Lípa sice hostil suveréna letošního ročníku, mužstvo HC Stavební stroje Jičín, který zatím ani jednou neprohrál v základní hrací době. Ale jak známo, zázraky se dějí. A pokud se nechtěli spoléhat na vyšší moc, museli bodovat. I když jedno kouzlo přece jen nasadili. Nové dresy. V těch se přece napoprvé neprohrává! Překvapení pro diváky a možná i pro soupeře byla početná soupiska domácích. V průběhu soutěže se často nestávalo, aby trenér měl k dispozici tři kompletní pětky. A nejen to. I jejich složení bylo velmi nezvyklé. A zařazení některých tradičních opor na zcela nové posty v prvních minutách zápasu všechny mátlo. Na druhou stranu je nutné uznat, že to byl zdařilý tah. Utkání mělo náboj, dynamiku a pro domácí fanoušky i to správné směrování skóre. To, že v první třetině bylo více vidět domácí mužstvo, i když se gólově neprosadilo, není nic nového. V průběhu sezony byl pro konečný stav utkání důležitý vývoj ve druhé třetině, kde varnsdorfským již většinou pozvolna docházely síly i motivace. A o třetí třetině, to byla většinou pohroma. Ale tentokrát se „klasický“ zápasový scénář nekonal. I v druhé třetině varnsdorfští frýdlantské přehrávali a tentokrát svou převahu vyjádřili i úspěšným zakončením. Bylo udivující, jak efektivně využili přesilové hry. V minulém domácím utkání nevyužili ani jednu z šesti přesilovek! A tentokrát první výhoda byla využita již po devatenácti vteřinách. Využita byla i druhá přesilovka. Do třetí třetiny nastupovala mužstva za stavu 4:1 pro domácí, a dalo se čekat, že hosté zavelí k ofenzivě. Což se také stalo. A i když se domácí snažili, frýdlantští si postupně vytvořili tlak, který vyjádřili i gólově. Utkání gradovalo v posledních dvou minutách, kdy hosté odvolali brankáře. Sedmnáct vteřin před závěrečnou sirénou pojistil kapitán domácího mužstva střelou do prázdné branky důležité vítězství.

Varnsdorfští se rozloučili vítězně. Snad opravdu zafungovalo kouzlo nových dresů, protože nejsem schopen pochopit, proč toto mužstvo, které celou sezonu nastupuje ve více méně obdobné sestavě, podává tak rozdílné výkony. Tento zápas dokázal, že hokej hrát umí. Škoda jen, že k tak kvalitnímu výkonu se vypne jen v boji o předposlední místo v konečné tabulce. Jsem přesvědčen, že má na lepší umístění.

Domácí – čas skórování – minuta : 21 Martin Žďánský (Bohuslav Tenkrát), 26 Martin Žďánský, 31 Martin Žďánský (Jan Kment), 37 František Prokop (Jakub Damnitz), 60 Ondřej Černý (Jakub Damnitz)

Hosté – čas skórování – minuta   : 36 Jakub Šír (Lukáš Folda), 42 Petr Benda (Lukáš Folda), 55 David Borecký (Petr Beran)

Tresty    :   2:4 minuty
Využití   :   3:0, v oslabení 0:1