2014HokejSport

RHL – 2.kolo – 3.týden – rekapitulace.

Cvikov – Šluknov  17 : 1

Zápas ovlivnilo zranění brankáře hostů v průběhu první třetiny. První třetina nabídla poklidný hokej s jasnou převahou domácích, kteří ji postupně zvýrazňovali i gólově. Šluknovští sice několikrát zahrozili, ale jejich snaha byla spíše platonická. Po zranění šluknovského gólmana již zápas přestal být zápasem. Po druhé třetině se týmy dohodli na předčasném ukončení zápasu.

Zápas průběžně sledovalo: 3 diváci.

 

Boston – DK Střelnice  9 : 8

Boston se pohybuje na čele průběžné tabulky RHL a DK Střelnice v minulých týdnech procházela krizí. Jaké bude střetnutí těchto dvou mužstev? První třetina byla trochu „ospalá“, ale spíš bych měl napsat opatrná. Boston měl mírně navrch, ale gólově to nedovedl vyjádřit. Do druhé třetiny se vstupovalo za stavu 2:1 a již to něco značí. Dékáčka nebyla za otloukánka! To co předvedla obě mužstva za hokej v druhé třetině, byla jedním slovem paráda! Krásné akce od obou týmů! Poslední třetina začala za stavu 5:5 a přinesla již tradičně trochu komediálních vložek, které průběhu zápasu moc neprospěly.  V gólové přestřelce Boston tři minuty před koncem zápasu vstřelil dost šťastnou branku a strhl vítězství na svou stranu. Dekáčka si zasloužila bod za remízu, ale ta jim dost nešťastně unikla.

Zápas průběžně sledovalo:  0 diváků.

 

Šenov – Hadi  7 : 14

Šenov přijel skoro v plném počtu, zato Hadům chyběl jeden muž do počtu. Domácí jim tedy jednoho „půjčili“ na hostování, aby se dle regulí soutěže mohl zápas odehrát. Myslím si, že když odjížděli domů s takovým debaklem, tak toho v skrytu duše trochu litovali. Hadi šenováky rozebrali do posledního šroubku! Hráli jednoduchý útočný hokej ze zajištěné obrany a domácí byly za totální mimoně! Označit to, co šenováci předváděli, za hokejovou hru se nedalo ani náhodou! Prostě zápas, na který se nedalo moc koukat. A fotit ? To už vůbec ne! Hadi zaslouženě zvítězili.

Zápas průběžně sledovalo:  4 diváci.

Hadi – Šenov 8 : 8

Byl jsem zvědav, jak se šenováci dají dohromady po čtvrtečním debaklu. Před zápasem jsem s některými mluvil a byli dost nažhavený vrátit Hadů vše i s úroky. Jenže i Hadi se na zápas připravili a vytáhli tajný trumf. Zavolali si na pomoc „štírka“ hrál s číslem 8. Jestliže ve čtvrtek hráli Hadi jen s jedním útočníkem – číslo 20, v sobotu již byli dva. A pěkně rychlý! Od prvního hvizdu se hrál hodně rychlý hokej, který však nabíral na razanci a tvrdosti. V polovině první třetiny si rozhodčí pozval kapitány mužstev na pohovor a ti své týmy umravnili. Pak se již hrál jen parádní hokej. A bylo na co koukat a co fotit. Jedna krásnější  akce, než druhá. A drama se taky konalo. Klasicky v poslední třetině, do které hosté vstupovali za stavu 4:7. Jenže Hadi se štírkem bojovali do poslední vteřiny zápasu a vyplatilo se! Průběh skóre mluví za vše 5:7, 6:7, 6:8. To bylo minutu a 54 vteřin před konce zápasu! Následně na 7:8 po krásné teči. Do konce zbývalo 54 vteřin. Po vhazování ve středu hřiště obrana hostů neuhlídala 20 Hadů a ten 35 vteřin před koncem vyrovnal na 8:8! Parádní zápas.

Zápas průběžně sledovalo:  5 diváků.