2015BasketbalSport

Slovan Varnsdorf – Sokol Kbely 60:76

V desátém kole 2.ligy mužů v basketbale, zavítali na palubovku varnsdorfských, v soboru 5. prosince 2015, hráči Sokola Kbely. Pohled na průběžnou tabulku prozrazuje, že domácí okupují poslední místo a hosté jsou dvě místa před nimi. Slušně zaplněná sportovní hala viděla bojovný, dramatický zápas, bohužel se šťastným koncem pro hosty. Vstup do utkání se domácím povedl. Začali utkáni aktivně a rychle se ujali vedení. Hosté sice hru i skóre vyrovnali, ale ani jedno mužstvo si nevypracovalo velký náskok. První čtvrtina skončila za stavu 20:22. Druhá se bodově lépe povedla domácím, kteří si vybudovali mírný náskok, a v polovině zápasu vedli 40:35. A mohl to být náskok i vyšší, ale to by museli proměňovat trestné hody! A těch „ztracených“ bodů mohli litovat hned v následující čtvrtině, ve které hosté přidali na aktivitě, lépe bránit a bohužel i přesně střílet. Skóre to jen potvrzuje, vedení hostů z Kbel 49:59. Bohužel ani v poslední čtvrtině se domácí ve střelbě nezlepšili. Naopak hosté svůj náskok ještě navýšili, a v závěru zápasu vedení mazácky pohlídali.