2017FotbalSport

FK Varnsdorf – FK Viktoria Žižkov 3:2 (2:1)

Los šestnáctého kola Fortuna národní fotbalové ligy přiřadil, 26.listopadu 2017, domácím mužstvo FK Viktoria Žižkov. Varnsdorfští si v posledních dvou kolech připsali do tabulky plný počet bodů a posunuli se na čtrnácté místo. Na třinácté příčce, o bod před nimi, byl jejich letošní poslední soupeř, Viktoria Žižkov. Další tříbodový příděl by je vzdálil z pásma sestupu a dodal jim klid do zimní přípravy. První poločas začali domácí aktivně. Hosté zpevnili obranu a čekali na možnost přechodu do rychlého brejku. V zahuštěném prostoru žižkovských se kombinaci varnsdorfských moc nedařilo. Také jejich individuální akce zadáci hostů řešili rychle a rázně. Přesto se jim v patnácté minutě povedla sice trochu kostrbatá akce, kterou úspěšně zakončil David Breda – 1:0. Hostům nezbylo než otevřít hru a začít se tlačit do útoku. Ve čtyřicáté minutě se jim povedla rychlá akce do ne zcela zkoncentrované obrany domácích a jejich první střela na bránu znamenala vyrovnání – 1:1. Jejich radost netrvala dlouho, těsně před odchodem do kabin vrátil domácím vedení přízemní střelou z poza velkého vápna Jakub Barac – 2:1. Úvod druhé půle patřil hostům. Zatlačili varnsdorfské a vypracovali si několik slibně vyhlížejících akcí. Domácí se stáhli a za svou pasivitu byli v sedmdesáté páté minutě potrestání vyrovnávajícím brankou hostů – 2:2. Série střídání přinesla oživení do hry domácích. Převzali iniciativu a jejich touha po vítězství byla korunována brankou, kterou hlavou vstřelil střídající hráč Pavlo Rudnytskyy – 3:2. V hektickém závěru domácí náskok ubránili a po zásluze zvítězili. Připsali si do tabulky další tři body, celkem jich mají po podzimní části osmnáct. Zároveň se posunuli na jedenáctou příčku tabulky. Dá se říci, že si připravili dobrou výchozí pozici do jarní části soutěže.