2017HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa 3:4 (1:0,2:3,0:1)

Poslední zápas letošního roku Krajské hokejové ligy mužů Libereckého kraje sehráli varnsdorfští 17.prosince 2017 s týmem HC Česká Lípa. Domácí měli v dosud odehrané části soutěže s českolipskými pozitivní bilanci. Dvě utkání, dvě vítězství. Bylo by hezké tuto bilanci nepokazit a zakončit rok vítězstvím před domácími fanoušky. V průběžné tabulce měli českolipští na čtvrté příčce náskok sedmi bodů. Předzápasové diskuse byly na téma: „ … podaří se tento náskok snížit“? V první třetině viděli diváci poměrně vyrovnané utkání, i když akce hostů byly agresívnější, nepodařilo se jim překonat pozornou obranu domácích. Těm se naopak v deváté minutě povedl brejk a šli do vedení, které udrželi až do konce třetiny. To se jim v letošním ročníku soutěže povedlo poprvé. I vstup do druhé třetiny se jim povedl. Ve dvacáté druhé minutě již zvyšovali na 2:0. Bohužel ztráta koncentrace a hosté ještě v téže minutě snížili na 2:1. O čtyři minuty to již bylo opět o dvě branky pro varnsdorfské. Hosté útočili, domácí chytře bránili a vyráželi do rychlých brejků. Zdálo se, že mají vývoj utkání pod kontrolou. Ve třicáté třetí minutě byl vyloučen hráč hostů. Domácí hráli přesilovku, ale jako již letos poněkolikáté místo navýšení skóre, inkasovali! To hosty nakoplo. Převzali iniciativu. Dostali domácí podtlak a v poslední minutě druhé třetiny jim přidali branku do šatny. Vyrovnali stav utkání na 3:3. V poslední třetině obě mužstva hrála ze zabezpečené obrany a čekala na chybu soupeře. Tu bohužel v čtyřicáté sedmé minutě udělali varnsdorfští. Ztráta puku ve středním pásmu, nedorozumění v obraně a českolipští se poprvé v utkání ujali vedení, stav skóre 3:4. Domácí vsadili vše na útok, ale hosté se nestáhli do obrany. Naopak hrozili rychlými útoky. V této fázi utkání mužstvo několika bravurními zákroky podržel brankář domácích. Poslední minuty se hrála power play. Hosté i tuto část zápasu takticky zvládli a odvážejí si z varnsdorfského ledu tři body. Domácí by si nějaký ten bodík za předvedený výkon zasloužili.

Rekapitulace vstřelených branek :

Domácí :    8:30 Rubeš ( Damnitz), 22:04 Falta( Matějka), 26:51 Saska

Hosté    :   22:56 Preussler ( Novák), 32:47 Holčák(Krupička), 39:26 Bauer, 47:40 Holčák ( Žák)

Vyloučení :   5: 6