2018HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Stavební stroje Jičín 2:7 (1:1,1:3,0:3)

Předzápasový pohled na dosavadní odehrané zápasy obou aktérů je zcela rozdílný. Domácí zatím z osmi odehraných utkání zvítězili dvakrát a se šesti body jim zatím patřilo šesté místo. Zápasová statistika hostů byla zcela opačná. Devět zápasů, sedm výher a jen dvě prohry a v průběžné tabulce jim patřilo první místo za dvacet jedna bodů. V prvním vzájemném utkání zvítězili jičínští přesvědčivě 6:0. Druhé vzájemné měření sil v jedenáctém kole KHL Libereckého kraje se uskutečnilo 17. listopadu 2018 ve Varnsdorfu.

Lépe do utkání vstoupili hosté z Jičína. Ve třetí minutě se jičínský Nový zmocnil za brankou domácích puku, vybruslil mezi kruhy a z otočky překonal bezmocného Březinu, 0:1. Další šanci na zvýšení skóre měli od páté minuty, kdy byl poslán na trestnou lavici varnsdorfský  Pořádek za podražení. Šanci nevyužili a naopak sami od sedmé minuty hráli ve čtyřech, když za podražení si odpykával trest Mikolášek. Varnsdorfským se přesilovka příliš nedařila. V jejím závěru ztratili za brankou puk a obránce hostů se ho pokusil vyhodit z pásma, ale mezi kruhy jej zachytil domácí Černý a střelou bez přípravy překonal jičínského brankáře Beneše, 1:1. Další výhodu jednoho muže v poli měli od devatenácté minuty, kdy na trestné lavici opět odpočíval Mikolášek, ale tentokrát ji nevyužili a na první přestávku odcházeli mužstva za stavu 1:1. Do druhé třetiny jičínští doslova vlétli. A než se domácí rozkoukali již v dvacáté první minutě po zmatku před brankou Březiny střelou z dálky výšil na 1:2 Mikolášek. Hosté se usadili v obranném pásmu domácích. Dezorientovaná obrana kapitulovala ve dvacáté třetí minutě, když se střelou od modré prosadil Průšek, 1:3. Hosté ubrali plyn a domácí postupně vyrovnali hru. Ve dvacáté deváté minutě byl vyloučen na dvě minuty za napadání jičínský Borovec. Domácí výhodu využili, když v její poslední vteřině se trefil Nedomlel, 2:3. Jejich snahu o stupňování tlaku přibrzdil od třicáté druhé minuty trest pro střídačku, za chybné střídání, když na hrací ploše bylo šest hráčů. Hosté tuto výhodu nevyužili. Ve třicáté osmé minutě byl vyloučen jičínský Němec na dvě minuty za napadání. Domácí se usadili v pásmu hostů, ale prostřelit jejich obranný val se jim nedařilo. Během přesilovky, ve třicáté deváté minutě, Damašek po ztrátě puku zbytečně fauloval a za sekání si odjel sednout na trestnou lavici. Hostům hra čtyři na čtyři vyhovovala a již za pět vteřin! Nový, po krásném křížném pasu přes celé pásmo, ranou bez přípravy zvýšil na 2:4. Tak skončila i druhá třetina. Začátek poslední třetiny si domácí pohlídali. Ale jejich snaha o závěrečný nápor byla ve čtyřicáté druhé minutě zastavena, když za podražení byl vyloučen Prokop. Hosté tuto výhodu ještě nevyužili. Naopak domácí si na začátku čtyřicáté sedmé minuty vypracovali dvě velké brankové šance, ale ani jednu neproměnili. Hosté byli efektivnější. Z protiútoku Nový završil hattrick a zvýšil na 2:5. A za další dvě minuty Žalud ujel domácím obráncům a blafákem nedal Březinovi šanci, 2:6. A když v padesáté třetí minutě dal fantom Nový svou čtvrtou branku a zvýšil na 2:7, přenechal Březina své místo v brankovišti Slámovi. Hosté přidali, ale domácí obrana se semkla a pomohla mu, když se blýskl několika úspěšnými zákroky.

Hrstka domácích fanoušků sledovala nejlepší utkání letošní sezony. Hosté dokázali, že jim právem patří průběžná první příčka tabulky. Domácí jim zdatně sekundovali. I oni předvedli svůj letošní nejlepší výkon.

Domácí           : 8.05 Černý (Laakso, Fojt), 29:59 Nedomlel (Laakso, Černý)

Hosté               : 2:32 Nový (Němec), 20:49 Mikolášek (Borovec), 22:42 Průšek(Nový), 38:39 Nový(Prokop J.), 46:17 Nový ( Borovec), 48:36 Žalud ( Průšek), 52:01 Nový ( Němec)

Vyloučení       : 5:5

Využití            : 2:0