2018HokejSport

HC Česká Lípa – HC Frýdlant 10:9 (2:2, 2:7,6:0)

Předzápasová bilance dosud odehraných vzájemných zápasů hovořila ve prospěch hostů z Frýdlantu, první dva zápasy vyhráli. Třetí vzájemné měření sil se uskutečnilo 8. prosince 2018 v České Lípě.

Hosté vstoupili do utkání sebevědomě. Lépe bruslili, kombinovali a s jejich útoky měla domácí obrána hodně práce. Ale počáteční nápor frýdlantských zvládla a hra se pozvolna vyrovnávala. V šesté minutě arbitři poslali na trestnou lavici za podražení frýdlantského Slavíka a za necelou minutu k němu přisedl za stejný faul i Klinger. Českolipští nabídnutou výhodu početní převahy pět na tři nevyužili. To hosté svou první přesilovku v desáté minutě ano. Skóre otevřel Klinger, když na trestné lavici odpočíval Rašín, 0:1. V jedenácté minutě přidal Šír druhou branku ze hry, 0:2. Na ledě začali kralovat frýdlantští a domácí se postupně propadali do letargie. Ale ve čtrnácté minutě předvedli parádní akci. Holčák založil rychlý útok a přečíslení dva na jednoho zakončil po nezištné přihrávce Šesták, 1:2. To je nastartovalo a vrátili se do utkání. Hrál se oboustranně útočný hokej s celou řadou šancí na obou stranách. Skóre se měnilo až v devatenácté minutě, když domácí Preussler střelou z dálky překonal brankáře hostů Blažka, 2:2. Druhá třetina se českolipským vůbec, ale vůbec nepovedla. Hosté byli po všech stránkách lepším mužstvem a svoji převahu dokázali potvrdit gólově. Dvacátá čtvrtá minuta Benda 2:3. Dvacátá čtvrtá minuta za podražení je vyloučen domácí Černý. Výhodu v dvacáté páté minutě využívá Beran 2:4. Dvacátá šestá minuta a šance pro domácí. Na trestnou lavici za sekání usedá frýdlantský Chlum a za minutu k němu přisedá za hákování Mečíř. Výhoda pět na tři. A jak to dopadlo? Chybnou rozehrávku na modré vystihl Matějka a zvyšuje na 2:5! Ve dvacáté deváté minutě rozhodčí vylučují za hákování Rašína a ve třicáté první minutě Klinger skóruje, 2:6. A o dvě minuty později Šír po sedmé prostřelil domácího brankáře Bohatého 2:7. Ten své místo v brankovišti přepustil Andrýskovi. A kouzlo zafungovalo. Z prvního útoku domácích snižuje Holčák na 3:7. Ale následně je za hákování vyloučen Češka a hosté trestají. V třicáté šesté minutě zvyšuje Kolmann již na 3:8 a v třicáté osmé Šír na 3:9. A domácím se nedaří. Snaží se, ale branky se dočkají až ve čtyřicáté minutě, kdy Pressler, ve vlastním oslabení, upravuje stav po druhé třetině na 4:9. Z hlediště se postupně vytrácejí diváci a začátek poslední třetiny sleduje již jen hrstka skalních fanoušků. Hosté vědomi si náskoku se do útoku moc nehrnuli a tak iniciativu postupně přebrali domácí. Jejich útoky postupně nabraly na rychlosti, přesnosti a důrazu. Ve čtyřicáté osmé minutě odpočíval na trestné lavici frýdlantský Matějka a Pressler výhodu zužitkoval, snížil na 5:9. A za dalších čtyřicet šest vteřin je to již 6:9, trefil se Češka. A hala postupně ožívá. K nesmělému skandování „ … lípa, lípa,.. „ se přidal i buben, českolipské jakoby polili živou vodou. Náhle jich bylo plné kluziště. Napadání v rozehrávce a důraz v osobních soubojích slaví úspěch. Padesátá druhá minuta opět Preussler, 7:9. Brankář hostů odjíždí na střídačku a přenechává své místo Novákovi. Ten se ani nestačí rozkoukat a v padesáté čtvrté minutě dvakrát inkasuje! Nejprve se trefuje Holčák a o deset vteřin později Češka, 9:9! Hrstka fanoušků je v extázi. Frýdlantští jen přihlížejí. Nechápou, ale vrátit se do zápasu se jim již nedaří. A když v padesáté osmé minutě opět Češka zvyšuje na 10:9 nadšení v hledišti i na střídačce domácích nebere konce. Českolipští si závěr utkání pohlídali a urvali si zpět téměř ztracené tři body.

Domácí           : 13:30 Šesták, 18:51 Preussler, 32:15 Holčák, 39:13 Preussler, 48:11 Preussler, 48:55 Češka, 51:29 Preussler, 53:20 Holčák, 53:30 Češka, 57:00 Češka

Hosté               : 9:39 Klinger, 10:37 Šír, 23:23 Benda, 24:42 Beran, 27:35 Matějka, 30:01 Klinger, 31:58 Šír, 35:31 Kolmann, 37:05 Šír

Vyloučení       : 9:9,  osobní trest 1:1

Využití            : 2:4,   oslabení  0:2