2019HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa 2:8 (0:3,2:2,0:3)

Dorostenci hokejového klubu HC TS Varnsdorf již rozehráli letošní ročník soutěže, Ligu dorostu, skupinu C. V prvním utkání zavítali 8.září 2019 do Děčína, kde nad místním mužstvem HC Děčín zvítězili v poměru 9:6. První domácí utkání odehráli v pátek 13. září 2019, když na svém stadionu přivítali mužstvo HC Česká Lípa.
První třetina se varnsdorfským dorostencům moc nepovedla. Hosté byli lepší ve většině herních činností a jen díky několika dobrým zásahům brankáře bylo skóre před první přestávkou jen 0:3. Na druhou stranu již překonaného českolipského brankáře na brankové čáře několikrát zastoupila paní Štěstěna. Prostřední část nabídla necelým sedmi desítkám hlasitých fanoušků vyrovnaný dramatický hokej. Mezi dvacátou pátou a sedmou minutou se strhla gólová přestřelka. Nejprve domácí snížili na 1:3, ale za devatenáct vteřin hosté zvýšili na 1:4. Za tři a třicet vteřin to bylo 2:4, ale za dalších čtyři a čtyřicet opět o tři branky, 3:5. Přece jen českolipští působili sehranějším dojmem a varnsdorfští se do útoku dostávali spíše sporadicky. Osud zápasu rozhodl začátek poslední třetiny, když se hostům v čase 42:40 podařilo zvýšit na 2:6. Domácí se snažili o korigování, ale hosté byli lepším týmem a obrat v utkání nepřipustili. Domácí na body nedosáhli. S hosty sehráli dobré utkání, které se muselo divákům líbit. Za bojovnost si všichni hráči zaslouží pochvalu!

Domácí : 24:48 Kamenický Přemysl (Beránek Jaroslav), 25:40 Beránek Jaroslav (Veselý Stanislav)

Hosté :     07:34 Sameš Zdeněk (Grešl Jakub),11:13 Stejskal Martin (Havel Jonáš), 16:07 Havel Jonáš (Stejskal Martin), 25:07 Stejskal Martin, 26:24 Stejskal Martin, 42:40 Fajkus Adam (Stejskal Martin), 50:25 Stejskal Martin (Havel Jonáš), 56:31 Havel Jonáš

Tresty  : 3: 3