2019HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa  6:5 (4:2,1:1,1:2)

Krajská liga mužů Libereckého kraje pokračovala o tomto víkendu další sérií zápasů. Na Zimní stadion do Varnsdorfu v sobotu 26. října 2019, přijel tým HC Česká Lípa, kterému se letošní vstup do sezony vůbec nepodařil. Z dosavadních čtyř odehraných utkání nezískal ani bod. Domácí mužstvo na tom bylo lépe. Jedna výhra a jedna prohra. Podle soupisek mužstev měli mírně navrch varnsdorfští. Trenéři měli k dispozici sedmnáct hráčů do pole, českolipští jen čtrnáct.

Úvod první třetiny se povedl hostům, i když domácí jim to ulehčili. Ve třetí minutě byl za hákování vyloučen Veselý a když už se zdálo, že českolipští přesilovku nevyužijí, vteřinu před jejím vypršením Radek Holčák otevřel skóre, 0:1. Za padesát sedm vteřin bylo ještě hůř. Na 0:2 zvyšoval Matěj Gazsi. Kupodivu varnsdorfské druhá branka nakopla a odpověděli tím nejlepším způsobem. Za padesát jedna vteřin vstřelil kontaktní branku Filip Černohorský. Do dvanácté minuty viděla necelá stovka diváků oboustranně útočný kombinační hokej s celou řadou pěkných akcí. Jednu takovou zakončil varnsdorfský František Prokop, 2:2. Od třinácté minuty odpočíval na trestné lavici za podražení českolipský Kouřil. I když se zdálo, že domácí nabídnutou výhodou pohrdají, v její závěru se jim podařilo zvýšit na 3:2, když svůj průnik středem hřiště zakončil Martin Žďánský. Pěkný hokejový moment. Za třicet čtyři vteřin si domácí fanoušci opět zakřičeli góóóól. Trefil se Jaroslav Matějka, 4:2. Hosté se sice snažili o korekci skóre, ale zabrzdila je série vyloučení. Od osmnácté minuty za podražení odpočíval Michajličenko a ve dvacáté za nedovolené bránění Kouřil. Domácí výhodu nevyužili, a navíc od dvacáté minuty za hrubost seděl na trestné lavici Pípa.

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa 6:5 (4:2,1:1,1:2) – ZS Varnsdorf – 26.10.2019

Prostřední třetinu začaly oba týmy jen ve čtyřech. Bohužel pěkné hokejové akce, které předváděly obě mužstva, začaly doplňovat diskuze s rozhodčími. Trest pro českolipskou hráčskou lavici od čtyřiadvacáté minuty domácí nevyužili. Hra ztratila na plynulosti a na ledové ploše to začínalo jiskřit. Od dvacáté šesté minuty měli hosté šanci ke korekci stavu. Na trestné lavici za hru vysokou holí odpočíval Kvaček. Českolipský Milan Preussler ji využil, 4:3. Za necelé dvě minuty si varnsdorfští dvoubrankové vedení vzali zpět Žďánského druhou brankou v utkání, 5:3. Emoce částečně opadly a ledová plocha opět patřila hokeji a bylo se na co dívat. Závěr třetiny si domácí zkomplikovali sami. Ve třicáté deváté minutě byl za krosček vyloučen Damašek. Hosté tento faul nepotrestali. Poslední třetina byla od jejího úvodního hvizdu ze strany hráčů plná nasazení a vášní. Ze strany arbitrů zcela nepochopitelných a protichůdných rozhodnutí, které vedly k eskalaci napětí na ploše. Podle očekávání českolipští vše podřídili útoku. Ve čtyřicáté druhé minutě byl za krosček vyloučen domácí Damašek a za minutu a půl Černý za podražení. Hosté přesilovku pět na tři částečně využili a ve čtyřiačtyřicáté minutě zásluhou Václava Šestáka snížili na rozdíl jedné branky, 5:4. Ale domácí zásluhou Jaroslava Matějky v padesáté minutě hostům opět odskočili na rozdíl dvou branek, 6:4. Hokej se hrál do padesáté první minuty. Pak následovalo pět minut vylučování, osobních trestů a dohadování. Nutno podotknout, že nikdo nevěděl, za co a proč. Jsem přesvědčen, že ve víru událostí se ztratil i hlavní arbitr. V rychlém sledu se na ledové ploše vystřídaly formace hráčů pět na tři, čtyři na tři, čtyři na čtyři. V padesáté čtvrté minutě českolipský Lukáš Krupička potrestal vyloučení domácího Veselého za podražení a snížil na 6:5. Hosté cítili šanci na vyrovnání, ale v následné série vyloučení domácích hráčů Žďánského a Bali Šoltéze, ani závěrečné, téměř dvouminutové hry bez brankáře, vyrovnávací branku nevstřelili. Varnsdorfské obrana s vypětím odolala a tým si do tabulky zapsal druhou letošní výhru a tři body.

Domácí : 05:30 Filip Černohorský (Jaroslav Matějka), 11:06 František Prokop (Daniel Pípa), 13:53 Martin Žďánský (Filip Černohorský), 14:27 Jaroslav Matějka (Filip Černohorský), 27:51 Martin Žďánský (Petr Bali Šoltés), 50:09 Jaroslav Matějka (Jakub Damnitz)

Hosté    : 03:44 Radek Holčák (Václav Šesták), 04:41 Matěj Gazsi (Ondřej Veber), 26:12 Milan Preussler, 43:49 Václav Šesták (David Valdhans), 53:54 Lukáš Krupička (Radek Holčák)

Tresty    :   20:60 minuty , osobní tresty : 30 minut HC Česká Lípa
Využití   :   3:4