2019HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Turnov 1931 z.s.  3:4 (0:2,1:1,2:1)

V pátém utkání KLM Libereckého kraje se na Zimní stadion ve Varnsdorfu 2.listopadu 2019, představili hráči HC Turnov 1931 z.s.. Domácí tým z dosavadních čtyř duelů dvakrát vyhrál a dvakrát prohrál. Soupeřova bilance byla dvě výhry a tři prohry. I když si jistě představovali lepší vstup do sezony, stále byli favority utkání. Podle soupisek mužstev měli oba trenéři k dispozici čtrnáct mužů na střídání.

První třetina se odehrávala ve vysokém tempu s celou řadou pěkných hokejových akcí na obou stranách kluziště. Hosté na domácí vyrukovali vysunutou obranou do středního pásma. Dobře bruslili a dařilo se jim úspěšně napadat a komplikovat zakládání útoků domácích. I když se hrál důrazný hokej, první vyloučení přišlo až v šestnácté minutě. Za sekání usedl na trestnou lavici turnovský Hanuš. Za čtyřicet čtyři vteřin se k němu za vystřelení puku mimo hřiště přidal Zákoutský. Varnsdorfští s nabídnutou výhodou naložili prachbídně. Naopak hosté, již v plném počtu, dvěma rychlými brejky v rozmezí třiceti jedné vteřiny stanovili stav na konci třetiny, 0:2. Skórovali Daniel Maděra a následně Josef Suska. Šanci na reparát při hře pět na čtyři dostali domácí již v první minutě prostřední části. Za hákování dvě minuty odpočíval Vondráček. Bylo to sice lepší, ale branka z toho nebyla. Jak se mají hrát přesilovky naopak předvedli turnovští. V čase 24:11 odjel na trestnou lavici odpočívat za krosček Damašek a v čase 24:33 to již bylo 0:3, skóroval Lukáš Zbroj. Další šanci na korekci skóre se domácím naskytla ve dvacáté sedmé minutě, když za pozdní dohrání dvě minuty na trestné lavici odpočíval Hanuš. Ta skončila ve dvacáté osmé minutě, když za hákování byl potrestán varnsdorfský Pípa. Ani přesilovku, kdy od třicáté čtvrté minuty odpočíval turnovský Zákoutský, domácí nevyužili. Dočkali se až ve třicáté deváté minutě, při hře pět na pět, kdy se z úhlu trefil Zdeněk Damašek, 1:3. Jejich snahu o přidání další branky zabrzdilo ve třicáté deváté minutě druhé vyloučení Pípy. V poslední třetině hosté vysunuli obranu až do obranného pásma domácích, kteří jen těžko zakládali útočné akce. Zápas se rozhodoval v polovině poslední třetiny. V padesáté první minutě byl vyloučen ze sekání turnovský Suska a varnsdorfští šestou přesilovku konečně využili, Ondřej Černý snížil na 2:3. Bohužel za dalších deset vteřin to bylo opět o dvě branky! Domácí obraně upláchl Josef Suska a bylo to 2:4. Za další minutu se sice trefil Jakub Damnitz snížil na rozdíl jediné branky a vykřesal naději na obrat,3:4. Posledních pět minut bylo dramatických. Diváci viděli maximální nasazení domácích ve snaze alespoň urvat bod. Hosté za každou cenu bránili jednobrankový náskok. A to se jim i přes risk domácích, závěrečnou hru bez brankáře, podařilo. Tři body odvezli hosté, škoda alespoň bod by varnsdorfským slušel.

Statistika zápasu :

Domácí : 38:16 Zdeněk Damašek (Jaroslav Matějka), 51:33 Ondřej Černý (Martin Žďánský), 52:38 Jakub Damnitz

Hosté    : 18:42 Daniel Maděra (Jan Vondráček), 19:13 Josef Suska (Petr Kysela), 24:33 Lukáš Zbroj (Josef Suska), 51:48 Josef Suska (Petr Kysela)

Tresty    :   8:16 minuty
Využití   :   1:1
Diváci    :   98
Utkání řídili : hlavní : Michal Kaňkovský, čárový : Petr Krejbich, Tomáš Borecký