2019HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Letci Letňany  7:1 (2:0,1:1,4:0) – dorost

Druhé utkání nadstavby Ligy dorostu skupiny T odehráli dorostenci HC TS Varnsdorf opět v domácím prostředí. V neděli 10. listopadu 2019 na svém stadionu přivítali mužstvo HC Letci Letňany. V prvním domácím utkání 3.listopadu 2019 porazili tým TJ HC Jablonec nad Nisou poměrem 3:1. Hosté z Prahy zapsali na soupisku patnáct hráčů do pole. Trenéři domácího výběru jen jedenáct. Počáteční výhoda na straně Letců. Také prvních deset minut úvodní třetiny jim patřilo. Byli aktivnější ale dobře organizovaná obrana domácích jejich nájezdy s přehledem likvidovala a při každé příležitosti posílala do brejkových akcí své útočníky. Ve čtrnácté minutě se individuálně prosadil Lukáš Fichtner a otevřel skóre zápasu, 1:0. Hra se vyrovnala, a když se v šestnácté minutě z dálky krásně do šibenice zpoza modré čáry opět trefil Lukáš Fichtner, bylo to již 2:0. Trenéři Letců zareagovali výměnou brankářů a do konce třetiny se skóre již neměnilo. V prostřední části varnsdorfští dál praktikovali svou hru, a i když hosté měli puk více pod kontrolou a snadněji se dostávali do útočného pásma, jejich akce většinou končily v rohu kluziště, případně zasáhl brankář. Naopak rychlý přechod do útoku dělal obraně hostů dost problémů. Ve dvacáté šesté minutě pěknou kombinaci zakončoval Ondřej Boczan, 3:0. Ve třicáté druhé minutě si slabší chvilku vybral domácí brankář, kterého prostřelil Viktor Štípek, 3:1. Hra se přitvrdila a do konce třetiny se na trestné lavici postupně vystřídali dva hráči hostů Nedvěd za napadení a Štípek za krosček. Domácí ani jednu přesilovku nevyužili. Před závěrečnou částí se nabízela otázka, jak na tom jsou se silami domácí, přece jen trenéři hostů měli k dispozici jednu celou pětku navíc. Evidentně dobře, neboť v první polovině diktovali tempo a odměnou jim byli tři pěkné branky, které postupně vstřelili Přemysl Kamenický a dvě přidal Jaroslav Beránek. Ve čtyřicáté sedmé minutě na ukazateli skóre svítil stav 6:1. Hosté přidali, ale když již překonali domácí obranu, narazili na strážce svatyně, Vojtěcha Hambálka, který několika brilantními zákroky mužstvo podržel a nepřipustil závěrečné drama. V posledních minutách utkání mělo každé mužstvo výhodu přesilové hry, ale využili ji jen domácí, když se v padesáté sedmé minutě opět prosadil Přemysl Kamenický, který stanovil konečný stav utkání na 7:1. Nic na tom nezměnil ani závěrečný nápor Letců. Necelá padesátka diváků viděla oboustranně pěkný kombinační hokej, korunovaný hezkými brankovými akcemi s úspěšným zakončením. V dalším domácím utkání 24.11.2019 prověří síly varnsdorfských dorostenců mužstvo HC Frýdlant.

Statistika zápasu :

Domácí : 13:31 Lukáš Fichtner, 15:31 Lukáš Fichtner (Jan Vaněk), 26:11 Ondřej Boczan (Adam Pešek), 43:32 Přemysl Kamenický (Ondřej Boczan), 45:10 Jaroslav Beránek (Lukáš Fichtel), 46:38 Jaroslav Beránek (Lukáš Fichtel), 56:53 Přemysl Kamenický

Hosté   : 31:46 Viktor Štípek (Erik Šturma)

Tresty    :   2 : 10 minut
Využití   :   1 : 0
Diváci    :   48

Utkání řídili : hlavní : Tomáš Kučeka, čárový : Ladislav Mizera, Michael Reichelt