2019HokejSport

HC TS Varnsdorf – Lomnice nad Popelkou  3:6 (1:0,2:2,0:4)

V sedmém utkání KLM Libereckého kraje se 16.listopadu 2019 na Zimním stadionu ve Varnsdorfu, představili hráči Lomnice nad Popelkou. Domácí tým se postupně dostává do pasivní bilance. Když z dosud šesti odehraných utkání vyhrál jen dvě. Hosté na tom byli stejně. Předzápasový pohled na soupisky mužstev prozradil, že domácí trenéři měli k dispozici patnáct hráčů do pole, hosté jen jedenáct. Zda to bude pro domácí výhoda uvidíme po šedesáti minutách hrací doby.

V první třetině byli varnsdorfští hokejisté aktivní a měli utkání pod kontrolou. Kdyby se na první přestávku odcházelo za stavu 5:0 nikdo by se moc nedivil. Jenže. Na ukazateli skóre svítil stav jen 1:0 a to zásluhou Martina Žďánského, brankou ze čtvrté minuty. Proč? Domácí nebyli schopní využít tři přesilové hry a zahodili celou řadu vyložených šancí. Hosté mysleli spíše na obranu, a i když jejich útoky byly nebezpečné, domácí obrana včetně brankáře žádnou komplikaci nepřipustila. Ve druhé třetině hosté přidali plyn a náhle jich bylo plné kluziště. Ve dvacáté třetí minutě lomničtí, zásluhou domácího obránce, vyrovnali na 1:1, v zápisu je uveden Jakub Sehnoutek. Od tohoto momentu domácí obrana nejenže přestávala stíhat útoky hostů, ale také si nevěděla rady s napadáním jejich útočníků při zakládání útočných akcí. Ztrát kotouče a následných závarů před Březnovou brankou byla celá řada, zatím bez inkasovaného gólu. Hosté nevyužili přesilovku od dvacáté páté minuty, za držení byl vyloučen Černý. Od dvacáté deváté minuty hráli další přesilovou hru varnsdorfští, za nedovolené bránění odpočíval Kulda. A na počtvrté to bylo parádní, za devatenáct vteřin se podruhé v utkání radoval Martin Žďánský, 2:1. A když ve třicáté páté minutě přidal třetí branku Daniel Pípa, zdálo se, že varnsdorfští mají utkání opět pod kontrolou. Ano, ale jen dvacet tři vteřiny. Na 3:2 snižoval Filip Mizera. Do konce třetiny se již stav nezměnil. Od úvodního hvizdu poslední třetiny lomničtí diktovali tempo. A domácí postupně přestali stíhat v obraně i v útoku. Nabízené šance by byly, tři přesilovky v rozmezí osmi minut, ale nebylo toho, kdo by je využil. Hosté svou jednoznačnou převahu potvrdili čtyřmi brankami a dokonali obrat v utkání. Varnsdorfští trenéři mají o čem přemýšlet.

Statistika zápasu :

Domácí : 03:12 Martin Žďánský (Ondřej Černý), 28:30 Martin Žďánský (Josef Falta), 34:26 Daniel Pípa (Martin Žďánský)

Hosté    : 22:48 Jakub Sehnoutek (Vladimír Martinec), 34:49 Filip Mizera, 44:39 Martin Maťátko (Filip Mizera), 47:27 Filip Mizera (Daniel Drahoňovský), 48:34 Filip Mizera, 58:34 Robin Kulda (Filip Mizera)

Tresty    :   8:14 minuty
Využití  :   1:0, v oslabení 0:1
Diváci   :   99

Utkání řídili : hlavní : Michal Kaňkovský, čárový : Petr Krejbich, Tomáš Borecký