2020HokejSport

HC TS Varnsdorf – HK LEV Slaný  7:6 (2:2,4:2,1:2) – dorost

V prvním letošním domácím utkání nadstavbové části Ligy dorostu skupiny T přivítali dorostenci na Zimním stadionu ve Varnsdorfu, v pátek 21. února 2020, celek z konce tabulky HK LEV Slaný. V prvním prosincovém vzájemném utkání ve Slaném varnsdorfští zvítězili v poměru 6:5.

Vstup do zápasu se lépe povedl hostům, když ve čtvrté minutě domácí brankář Hambálek podcenil poměrně lehkou střelu slánského Tomáše Vašáka a puk skončil v jeho brance, 0:1. Hbitějších slánských byla plná hrací plocha. Varnsdorfští se dostávali do utkání pozvolněji, jejich chvíle přišla v patnácté minutě, kdy za podražení odjel na dvě minuty pykat na trestnou lavici slánský Rajniš. Nabídnutou výhodu varnsdorfský Stanislav Veselý využil ke vstřelení branky, 1:1. Za necelou minutu druhou branku domácích přidal Přemysl Kamenický, 2:1. Ve dvacáté minutě byl za pozdní dohrání na dvě minuty vyloučen slánský Klubal. Ale domácí s přesilovkou naložili prachbídně. Slánský David Kožíšek využil neschopnosti domácí obrany založit útok a vyrovnal, 2:2. Navíc v poslední vteřině první třetiny posoudili rozhodčí zákrok Peška jako hrubost za dvě minuty. V úvodu druhé třetiny měli rozhodčí dost práce. Ve dvacáté první minutě za zásah do nohou vyloučili na dvě minuty slánského Kožíška a při hře čtyři na tři si domácí zásluhou Jan Vaňka vzali vedení zpět. A když tentýž hráč ve dvacáté třetí minutě přidal další trefu, bylo to již 4:2. A to ještě nevyužili další přesilovku od dvacáté čtvrté minuty, když na trestné lavici napadení odpočíval slánský Kazatel. Jenže od dvacáté šesté minuty nabídli hostům šanci na změnu stavu, když na trestnou lavici usedli současně Bertram za držení hole a Bartl za hákování. Oslabení přečkali, ale ve dvacáté deváté minutě si za faul kolenem šel sednout Bertram. A tentokrát již hosté trestali. Denis Mbumaston snížil na 3:4. A divoká přestřelka pokračovala již za osm vteřin to bylo opět o dvě branky pro domácí, když se do šibenice krásně trefil Přemysl Kamenický, 5:3. Ale tento stav vydržel jen třicet osm vteřin, slánský Denis Mbumaston snížil na 4:5. Drama druhé třetiny pokračovalo vyloučením varnsdorfského brankáře Hambálka za zbytečný, dětinský faul, podražení slánského hráče bez puku. Naštěstí celý trest odseděl Kamenický. Poslední slovo v druhé třetině měli domácí, a to zásluhou Přemysla Kamenického, který ve čtyřicáté minutě třetí brankou v utkání upravil stav na 6:4. Poslední třetina byla v režii hostů, kteří se snažili o zvrat v utkání. A domácí jim v tom až neuvěřitelně pomáhali! Tolik zbytečných faulů a oslabení je na zamyšlení. Že tyto nabídnuté výhody tentokrát hosté nedokázali využít, neznamená, že jiný soupeř na tom bude stejně! Čtyřicátá druhá minuta a hákování domácího Bertrama. Hosté zásluhou třetí branky Denise Mbumastona snížili na 6:5. Arbitři měli plné píšťalky práce ke krocení emocí na ledě. Ve čtyřicáté třetí minutě za podražení dvě minuty odpočíval slánský Vašák, ale domácí výhodu nevyužili. Až ve čtyřicáté šesté minutě Adam Pešek ze hry zvyšuje na 7:5. v poslední desetiminutovce hosté vše vsadili na útok a vynutili si tlak, kterému domácí obrana odolávala jen s vypětím všech sil a bohužel i za cenu nedovolených zákroků. Hosté měli šanci na skórování od padesáté minuty, Kamenický dvě minuty za podražení, nevyužito. Od padesáté páté dokonce výhodu hry pět na tři. Tu využili a Jan Dolejší snížil na 6:7. V infarktovém závěru varnsdorfští již hostům chytrou taktickou hrou nedovolili vytvořit tlak a dovedli utkání do vítězného konce.

Přibližně padesátka diváků viděla krásné dramatické utkání. Zásluhu na tom má především trojice arbitrů, která dovedla udržet na uzdě emoce hráčů obou mužstev a nepodlehnout nátlaku hulvátské skupinky rádoby fandů hostů, kteří asi nikdy neslyšeli slogan: „Fandi, ale zůstaň člověkem!“ To platí především jediné slánské, o to nejméně slušné, fanynce!

Domácí : 16 Stanislav Veselý (Přemysl Kamenický), 17 Přemysl Kamenický (Adam Pešek), 22 Jan Vaněk (Přemysl Kamenický), 23 Jan Vaněk (Přemysl Kamenický), 31 Přemysl Kamenický (Adam Pešek), 40 Přemysl Kamenický (Filip Witter), 46 Adam Pešek (Přemysl Kamenický)

Hosté    : 4 Tomáš Vašák (Matyáš Kučera), 20 David Kožíšek (Denic Mbumaston), 30 Denic Mbumaston (Ondřej Klubal), 31 30 Denic Mbumaston (Vladimír Kazatel), 30 Denic Mbumaston (David Kožíšek), 55 Jan Dolejší (Ondřej Klubal)

Tresty    :   20:10 minuty
Využití   :   2:3 ,  oslabení : 0:1
Diváci    :   69

Utkání řídili : hlavní : Petr Michajličenko, čárový : Tomáš Kouřil, Bohuslav Tenkrát