2020HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant  14:1 (4:0,6:1,4:0) – dorost

Nadstavbová část Ligy dorostu skupiny T se pomalu blíží do svého finále. Varnsdorfští dorostenci na průběžně vedoucí celek nadstavby, tým HC Letci Letňany, z průběžně třetího místa ztrácí pět bodů, ale mají dva zápasy k dobru. Takže boj o vítězství ve skupině mají ve svých rukách. V sobotu 7. března 2020 přivítali na domovském stadionu nebezpečný celek HC Frýdlant. Trenéři obou mužstev měli k dispozici stejný počet hráčů, jedenáct. A že to s útokem na přední příčky myslí vážně, bylo vidět od úvodního buly. I když v první třetině byl k vidění poměrně vyrovnaný souboj, v produktivitě měli jasně navrch domácí. První změna skóre byla již po třiceti jedné vteřině hry, Jan Vaněk, 1:0. Od poloviny třetiny nestíhali hosté zachytávat rychlé brejky domácích a na jejich branku se valil jeden útok za druhým. Ve třinácté minutě bylo za podražení varnsdorfského hráče nařízeno trestné střílení, ale frýdlantský brankář byl úspěšný. Jen minutu. Další série branek padla v rozmezí necelých čtyřech minut od čtrnácté do osmnácté. Postupně se prosadili Adam Pešek, Jan Vaněk a Stanislav Veselý. První třetina skončila za stavu 4:0. Druhou třetinu začínali domácí s výhodou jednoho muže v poli. Na trestné lavici za podražení odpočíval frýdlantský Kupec. A využili ji. Na 5:0 zvyšoval Stanislav Veselý a první hattrick v utkání završil ve dvacáté šesté minutě, 6:0. Hosté se snažili hrát otevřený hokej, ale varnsdorfský hlad po brankách byl neskutečný. Necelé šedesátce diváků předváděli parádní ofenzivní hokej. A za svou snahu byli odměněni. Další hattrick zkompletoval Jan Vaněk ve dvacáté deváté minutě, 7:0 a ve třicáté první 8:0. Ve třicáté druhé se do listiny střelců zapsal Přemysl Kamenický a ve třicáté čtvrté Adam Pešek, 10:0! Ve třicáté páté se po nedorozumění ve varnsdorfské obraně prosadili i hosté, Dominik Budka, 10:1. Za tohoto stavu také skončila druhé třetina. A poslední třetina? Žádná hokejová nuda! Obě mužstva se snažila. Hosté o korekci výsledku, a domácí hráli na plný plyn. A zápis se postupně plnil dalšími střelci branek. Jan Vaněk 11:1, Jakub Veroněk 12:1, Sandro Bertram 13:1 a poslední Jan Vaněk 14:1. V posledních minutách utkání měli práci rozhodčí, kteří museli sekundovat při zápasnické vložce Pešek versus Kupec. I tady na body zvítězil domácí borec.

Domácí – čas skórování – minuta : 1 Jan Vaněk (Adam Pešek), 14 Adam Pešek (Jan Vaněk), 15 Jan Vaněk (Adam Pešek), 18 Stanislav Veselý (Adam Pešek), 22 Stanislav Veselý (Přemysl Kamenický), 26 Stanislav Veselý (Adam Pešek), 29 Jan Vaněk (Přemysl Kamenický), 31 Jan Vaněk (Adam Pešek), 32 Přemysl Kamenický (Adam Pešek), 34 Adam Pešek (Stanislav Veselý), 44 Jan Vaněk (Adam Pešek), 47 Jakub Veroněk (Jaroslav Beránek), 50 Sandro Bertram (Přemysl Kamenický), 55 Jan Vaněk (Adam Pešek)

Hosté – čas skórování – minuta   : 35 Dominik Budka (Miroslav Louda)

Tresty    :   4:4 minuty
Využití  :    1:0
Diváci   :    65

Utkání řídili : hlavní : David Mizera, čárový : Ladislav Mizera, Michael Reichelt