2020FotbalSport

FK Varnsdorf – FK Blansko 1:1 (0:1)

V druhém domácím utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY varnsdorfští 20. září 2020 přivítali v Kotlině nováčka soutěže, moravské mužstvo FK Blansko. První poločas nabídl divákům fotbal, s celou řadou nepřesností v podání domácích. I když se snažili, přece jen hosté byli ve všech herních činnostech lepší. Jejich hra byla založena na kompaktní obraně a po získání míče se snažili o co nejrychlejší založení útoku zakončeném střelou. Domácí gólman měl několikrát štěstí, ale v třicáté sedmé minutě zahrávali blanenští rohový kop. Odražený míč se dostal k Lukáši Kaniovi a ten přesnou střelou otevřel skóre, 0:1. Varnsdorfští sice odpověděli několika slibnými akcemi, ale výsledkem byla jen série rohových kopů, která kýžené vyrovnání nepřinesla. Do druhého poločasu si domácí hráči z kabiny přinesli více elánu a důrazu. Jejich akce měli průbojnost, ale stále chyběl moment překvapení a odvaha v zakončení. V šedesáté deváté minutě zahrál hostující hráč v pokutovém území rukou. Hlavní arbitr ukázal na značku pokutového kopu. Míč si připravil Adam Ondráček a nedal brankáři hostů šanci, 1:1. Do konce utkání se obě mužstva snažila o vstřelení další branky, ale ani jednomu se to nepovedlo. Varnsdorfští v závěru přečkali nápor hostí a za remízu si do tabulky připsali další bod.