2020FotbalSport

FK Varnsdorf – FK Viktoria Žižkov 1:3 (0:3)

V pátém domácím utkání F:NL se varnsdorfští fotbalisté 25. listopadu 2020 utkali s dalším pražským soupeřem, ale před prázdnými tribunami. Na pažit jejich stadionu zavítalo mužstvo FK Viktorie Žižkov. Domácí fanoušci byli namlsáni výhrou svých borců v minulém kole na hřišti FC MAS Táborsko v poměru 2:1. A očekávali přinejmenším vyrovnané utkání, s pokud možno bodovým výsledkem. Jenže hosté z Prahy, od prvního hvizdu rozhodčího, dávali jasně najevo, že pro body si přijeli oni. Svou převahu vyjádřili již v sedmé minutě, když po rohovém kopu si na centr vyskočil Skopec a nedal Richterovi v domácí brance žádnou šanci, 0:1. Žižkovští opanovali hřiště a varnsdorfští působili zcela bezradným dojmem. Ve jedenácté minutě to již bylo 0:2. Žižkovský Sixta, nikým neatakován z dobrých 23 metrů perfektně trefil míč a výstavní střelou překonal Richtera. Viktorka byla v euforii, dlouhé minuty držela míč a předváděla akce na jeden dotyk. Další pohroma pro domácí svatyni přišla ve dvacáté páté minutě. Na polovině hřiště založil akci Mashike, přesnou přihrávkou vybídl Jaroslava Diviše ke skórování a ten nabídkou nepohrdl, 0:3. A začalo to vypadat na debakl. Naštěstí pro varnsdorfské viktoriáni ubrali na tempu, a tak se mohli otřepat a postupně se dostávat zpět do zápasu. V závěru první půle se dostali do šance i oni, ale již překonaného gólmana pražanů na brankové čáře zastoupil jeden z obránců. Druhý poločas byl již vyrovnanější partií. Hosté vědomi si náskoku hráli na jistotu. Domácí neměli co ztratit, a tak se tlačili do útoku. Jiskřičku naděje v šedesáté osmé minutě vykřesal Pavlo Rudnytskyy, který po přihrávce Bláhy prostřelil žižkovského Švengra. To ale bylo vše, co jim hosté dovolili. I když na obou stranách bylo ještě k vidění několik náznaků šancí, skóre se již neměnilo.