2020FotbalSport

FK Varnsdorf – FC Slavoj Vyšehrad 1:0 (0:0)

V posledním letošním domácím utkání F:NL se utkali varnsdorfští fotbalisté 2. prosince 2020, bohužel opět před prázdnými tribunami, s dalším pražským soupeřem. Do Kotliny přijelo mužstvo FC Slavoj Vyšehrad. Domácí fanoušci jistě byli zvědavi, zda domácí tým potvrdí příjemně nečekanou výhru z minulého kola na hřišti FC Vysočina Jihlava v poměru 1:0. A nic, než tři body očekávali, neboť jejich soupeř zatím beznadějně okupuje poslední příčku tabulky. Z doposud odehraných utkání získal jediný bod. Jenže to byly jen papírové předpoklady. O body se bojuje na hřišti a hosté z Prahy by už jistě rádi ochutnali radost z vítězství.

V prvním poločase mužstva nabídla hrstce zmrzlých diváků pohledný fotbal. Více ze hry měli hosté. Byli aktivnější a jen jejich nedůslednost v koncovce zachránila domácí před pohromou. Své příležitosti nevyužil vyšehradský Králíček a po něm při sérii rohových kopů Laňka a Košút. Varnsdorfští se spoléhali na brejky, ale moc jich nepředvedli. Brankáři hostí muselo být dost zima. Druhý poločas byl již od začátku v režii varnsdorfských „kanárků“. Zatlačili vyšehradské do defenzivy a z jejich aktivní hry se začaly postupně rodit šance. První si vypracoval Adam Ondráček, ale jeho střelu z úhlu brankář hostí Kubala zlikvidoval. Neúspěšný byl i Petr Hopper. Vyšlo až do třetice. V padesáté osmé minutě se konečně hlavičkou trefil kapitán Pablo Rudnytskyy, 1:0. Pojistku mohli připojit střelou z dálky Ondřej Kocourek, ale trefil se jen do břevna. Následnou dorážku Petra Hoppera zlikvidoval brankář hostí. Poslední čtvrthodina utkání už byla jen o taktizování, střídání a snaze pražanů vyrovnat a urvat alespoň bod.  Což se jim nepovedlo. Varnsdorfští borci se s letošním rokem v Kotlině rozloučili výhrou.